NEJHORŠÍ “FEJKOVÉ” OBCHODY, KTERÉ VYDĚLÁVAJÍ NA ÚSPĚCHU POPULÁRNÍCH ZNAČEK

NEJHORŠÍ “FEJKOVÉ” OBCHODY, KTERÉ VYDĚLÁVAJÍ NA ÚSPĚCHU POPULÁRNÍCH ZNAČEK 1

S „Fejková“ zbožím se setkáváme na denní bázi. Určitě i vy znáte lidi, kteří toužili po oblečení nebo technice drahých značek natolik, že si pořídili alespoň falešné napodobeniny. Falešné kabelky, iPhony, kosmetika, ale i výrobky běžné spotřeby, jakým je například káva – to vše se dá bez problémů zfalšovat, přičemž podvodníci vydělávají na úspěchu známých značek.

Tušili jste však, že existují obchody a dokonce i celé obchodní řetězce, v nichž takové zboží lze dostat? Nabízejí nekvalitní falešný zboží a zkomolení značek, které napodobují je takové nápadné, že není ani trochu směšné. Podívejte se na několik Fejková obchodů, ve kterých můžete nakoupit během toulek světem.

# 1 Čínské falešné obchody Apple

Několik let dozadu byl internet plný informací o falešném obchodě Apple Store ve městě Kchun-ming. Později vyšlo najevo, že se v této provincii nachází více než 20 takových obchodů. Ačkoliv lidé předpovídali těmto prodejnám krátkou existenci, dodnes mnohé fungují, jako by bylo všechno v nejlepším pořádku.

V průběhu několika let se tento trend ještě více rozšířil. Jen ve velkoměstě Shenzhen nedaleko Šanghaje narazíte na 30 prodejen Apple, přičemž jen 5 z nich skutečně patří americké značce. Není jisté, kolik falešných Apple Stores napočítáte během svých toulek Čínou. Čína totiž v oblasti ochrany duševního vlastnictví značně zaostává oproti zbytku světa, takže vedení společností má proti takovému jednání svázané ruce.

# 2 Falešný obchod Ikea v čínském Kchun-ming

Čínské město Kchun-ming je zřejmě ideálním sídlem pro falešných prodejců. Čína je všeobecně známá reprodukcemi značkového zboží, ale obchody Apple jsou jen špičkou ledovce. Nekopíruje se však jen zboží, ale rovnou celý obchodní řetězec – svých „dvojníky“ mají v Číně značky Nike, McDonald i Disney.

Kopírování se nevyhnul ani švédský nábytkářský magnát IKEA – jeho falešné dvojče sídlí v již zmíněném městě Kchun-ming. Podobně jako Apple Stores, stále funguje bez problémů. Zreprodukovány je v něm úplně všechno – architektura obchodu, sortiment a design výrobků, dokonce v něm najdete i restauraci, kterou lze navštívit v originálních prodejnách IKEA.

# 3 Stars & Bucks Café v Palestině

Palestinský přešlap v podobě populární kavárny Stars & Bucks se oproti čínským Fejková prodejnám dá odpustit. Tento falešný řetězec se ve velkém počtu nachází v ulicích Palestiny. Přestože téměř každý soud na světě by majitele okamžitě odsoudil kvůli zkomolení názvu i použití loga, vypadá to tak, že se tento falešný řetězec těší velké popularitě.

Stalo se z něj obrovské lákadlo turistů – název je dokonce vytištěn v arabském i anglickém jazyce. Sortiment se nijak zvlášť neliší od nabídky originální značky, ozvláštněn je nabídkou vodních dýmek. Zaměstnanci vás obslouží s úsměvem na tváři a nechybí jim smysl pro humor – kdo ví, zda by jim bylo do smíchu i během procesu u soudu! 🙂