Montblanc představil nejdostupnější hodinky s Tourbillonem a chronografem na trhu

Montblanc představil nejdostupnější hodinky s Tourbillonem a chronografem na trhu 1

Německá společnost s hodinářským závodem ve Švýcarsku, Montblanc, opět boří hranice mezi vysokými komplikacemi a vysokou cenovou dostupností.

Na podzim minulého roku to byly hodinky s věčným kalendářem, Meisterstück Perpetual Calendar, které v ocelovém provedení a cenou 10.000 € představují dosud nejlevnější dostupné hodinky s touto komplikací na trhu, a tentokrát ukázala veřejnosti svůj další trumf.

Model Montblanc Heritage chronometru ExoTourbillon Minute Chronograph je tou nejdostupnější variantou hodinek, které nabízejí jedinečnou spojitost tourbillonu a jedno tlačítkového chronografu švýcarské kvality za přijatelnou cenu.

Ještě před tím než se dostaneme ke konečným cenám, vzpomenu, že společnost Montblanc představila dva modely, které mají stejné technické funkce. Jeden nese název Montblanc Heritage chronometru ExoTourbillon Minute Chronograph a ten druhý v limitovaném počtu, kterému se budeme věnovat více, vzdává hold prvnímu Europan jménem Vasco de Gama, který obeplul Afriku, aby se dostal do Indie. První informace této edice se dočtete zde.

Montblanc Heritage chronometry ExoTourbillon Minute Chronograph Vasco de Gama

Už název napovídá, že model vychází z řady Heritage, co spojuje základny ctnosti jemného hodinářství a ty nejlepší švýcarské tradice. To se odrazilo na puristickém pouzdře a inovativním mechanismu.

Montblanc Heritage chronometry ExoTourbillon Minute Chronograph Vasco de Gama, Ref. 112649

Jak jsem výše zmiňoval, jde o striktně limitovanou edici, v tomto případě pouze 60 kusů. Počet vyrobených kusů odpovídá počtu členů posádky lodě São Gabriel. Ta je namalovaná na zadní straně pouzdra hodinek na safírovém proskleném dně.

Tyto hodinky v sobě spojují několik pěkných designových prvků. Při prvním pohledu na tyto hodinky se váš zrak upne na noční oblohu v horní polovině ciferníku, které dominuje šesticípý diamant jako symbol značky Montblanc.

Samozřejmě v neposlední řadě jedinečný ExoTourbillon, který se nachází na spodní části ciferníku na stříbrném poli.

ExoTourbilon pohání kalibr MB R230, který již byl použit ve velmi podobných hodinkách ze stejnojmenné řady Heritage. Jde o vestavěný strojek s 50-hodinovou rezervou nátahu.

Ručičky jsou jednoduché a u minutové a sekundové ručičky se nachází také ručička, která plní vybavení funkcí zobrazení data. Protože jsou to hodinky s chronografem, na ciferníku najdeme i subciferníky na odečtení minut a sekund.

Na levé straně pouzdra se nachází tlačítko sloužící ke spuštění, zastavení a resetování chronografu (patent společnosti MB).

Montblanc patří mezi značky, které se věnují vysokému hodinářství (Haute Horlogerie) a tento model to jen potvrzuje. Vše, co najdeme v těchto hodinkách je v top kvalitě, od strojku po řemínek z krokodýlí kůže vlastní tvorby.

Montblanc Heritage chronometry ExoTourbillon Minute Chronograph Vasco de Gama

Technické specifikace: Ref.112649, pouzdro 44mm, 18-karátové bílé zlato, safírové sklíčko, automatický kalibr MB R230, 296 komponent, 44 kamenů, 50 hodin rezerva chodu, 21.600 kmitů za hodinu (3Hz), můstek ozdobný côtes de Genève, patentovaný ExoTourbillon, monopusher-chronograf, šesticípý diamant ve tvaru Montblanc, WR -30M, černý řemínek z aligátora na přezce, cena: 45.000, – €

Montblanc Heritage chronometry ExoTourbillon Minute Chronograph

Technické specifikace: Ref. 112542, pouzdro 44mm, 18-karát. růžové zlato, safírové sklíčko, automatický kalibr MB R230, 296 komponent, 44 kamenů, 50 hodin rezerva chodu, 21.600 kmitů za hodinu (3Hz), můstek ozdobenný côtes de Genève, patentovaný ExoTourbillon, monopusher-chronograf, WR-30M, černý pásek z aligátora na přezce, cena: 38.000, – €