ZIMNÍ OUTFITY: 3 TIPY PRO DÁMY A PÁNY

ZIMNÍ OUTFITY: 3 TIPY PRO DÁMY A PÁNY 1

V létě je to s oblékáním relativně jednoduché – sladíte pár kousků a je to. V zimě však starostí přibude, zejména pokud se chce člověk udržet v teple a zároveň být chic. Připravili jsme pro vás, dámy a pánové, několik zaručených  módních tipů.

Vrstvení je stále TOP

Existuje důvod, proč je vrstvení oblečení v zimě dlouhodobě trendem číslo 1. Praktičtější způsob oblékání v době, kdy teploty směřují prokleté nízko, prostě neexistuje. Proto se ani tuto sezónu nestyďte hromadění vrstev. Krásně žensky ukáže například rolák pod svetrem, bundou nebo kabátem. Objevujte kreativní způsoby jak na to – pod „roztrhané“ džínsy můžete například nahodit další pár kalhot, pod tričko s dlouhým rukávem zase obtažený svetr. Nebojte se ani spodků, které obyčejně používáte na lyžování, skvěle vás zahřejí při cestě do práce.

Boty a co k nim

Skvělý zimní styl může podpořit vhodně zvolená dámská zimní obuv. Máte módní kozačky nad kolena? Předveďte jejich spárované s krátkými šaty! Nebo byste se raději vybrali ven v perfektních „kotníkových“ botách? Spárujte je s mladistvě vypadajícími džínami po kotníky! V případě že sněží a vy musíte sáhnout po botách, které jsou více praktické než módní, berte tento moment jako odrazový můstek k novému netradičnímu outfitu a kombinacím.

Jak oživit nošený kabát?

Pokud budete nosit stále jeden a tentýž kabát, je téměř nevyhnutelné, že v polovině zimy vás už bude unavovat a nudit. Budete přemýšlet: „Jak mu vdechnout nový život a šmrnc?“ No, docela jednoduše – páskem! Elegantní kožený pásek v pase způsobí, že váš nošen kousek bude působit jako zcela nový kabát. A co je nejlepší, tento stylový módní trik jde dohromady s libovolným typem kabátů, dokonce i s péřovými.

Vyměňte vrstvy

Mnozí z nás to mají asi takto: lehkou péřovou bundu na víkendy či běžné nošení a dlouhý, elegantní kabát na cestu do práce. Náš tip zní: zkuste převrátit zažité. Oblečte si péřovku  třeba k saku, které nosíte jako „pracovní uniformu“. Totéž platí i pro kožešinovou parku nebo výrazně barevný kabát.

Prostě a jasně: občas si dovolte porušit stereotypy a vyměňte vrstvy s elegantním nádech za volnočasové oblečení. Casual friday čeká.

Boty jsou v zimě základ

V zimě je nezbytná pánská zimní obuv, která vás podrží. To znamená především kvalitní podrážku, která „drží stopu“ na vlhkých, často ledem pokrytých chodnících, a vyšší střih bot, který zase zajistí teplo pro vaše nohy a kotníky. V kurzu jsou silné a přesvědčivé boty, které dopřejí vašim polobotky pauzu a budou pro vás jednoznačnou volnou do mrazivých dní.

Vnitřní vrstvy teplejší než vnější

Vaše vnější vrstva nemusí být nutně dlouhá a těžká. Můžete se udržovat v teple s robustním svetrem, termoprádlem nebo dalšími extra vrstvami, přičemž outfit dokončíte lehkou denimovanou nebo  koženou vrstvou bomber. Pozor však na obávaný „klobásový“ efekt! Ten nezjemní ani ideální zimní obuv .