Zločiny ve jménu Satana. Z těchto lidí mrazí

Zločiny ve jménu Satana. Z těchto lidí mrazí 1

Satanismus je pro mnohé lidi vírou, která se praktikuje po celém světě. Většinou se jeho praktikování obejde bez zvířecích či lidských obětí a v podstatě jde o méně škodlivou variantu, než například křesťanství či islám. Přesto někteří jeho vyznavači spáchali hrozné zločiny. Těchto deset vás šokuje.

 
Ricky-Kasso

Ricky Kasso
Tento muž celým srdcem věřil, že jedná jménem ďábla. Tvrdil, že Satan se s ním spojil prostřednictvím vrány a přikázal mu, aby někoho zabil. Vylákal tedy svého přítele Garyho Lauwersa do lesů, tam mu ke krku přiložil nůž a přinutil ho říci: „Miluji Satana.“ Pak ho Kasso zabil, vyloupl mu oči a pohřbil ho. Je třeba říci, že vrah byl závislý na drogách a trpěl mentální poruchou.

Nikolaj Ogolobjak
Aby potěšila Satana, rozhodla se skupina mladých Rusů nabídnout mu lidskou oběť. Parta, kterou vedl bývalý ministrant Nikolaj Ogolobjak, vylákala do lesa čtyři teenagery, a pak každého z nich 666-krát bodla nožem. Policie je zatkla, když našla vedle Ogolobjakova domu hromádku lidských kostí. Před soudem jeden po druhém uvedli: „Satan mi pomůže vyhnout se odpovědnosti. Přinesl jsem mu mnoho obětí.“

Vypalování kostelů
V 90-tých letech v Norsku vyhořelo více než 50 katolických kostelů. Žháři byli členové metalových kapel oddaní Satanovi. Prý si tímto způsobem ventilovali frustraci z pevného zakořenění katolismu ve společnosti. Zřejmě největší tragédií byl požár národní kulturní památky: kostela Fantoft Stavu, který postavili ještě v 11. století.

 
600full-gaahl

Gaahl
Norská black-metalová kapela Gorgoroth byla známá svým kladným postojem k satanismu. Její zpěvák Gaahl Satana ho uctíval a jeho jménem spáchal několik zločinů. V roce 2002 ho odsoudili na rok za mřížemi za útok a mučení teenagera, to jen proto, že chtěl opustit koncert dříve, než mu to Gaahl dovolil. Zpěvák ho udeřil, přivázal k židli a několikrát pořezal nožem. Krev nechával stékat do sklenice se slovy: „Obětuji tě. Vypiji tvou krev.“ Za stejný zločin ho odsoudili i v roce 2006.

Satanovy zvířata
Šlo o italský satanistický kult, který vznikl koncem 90. let minulého století. Jeho členy byli příznivci black-metalu. V roce 1998 rituálně zavraždili dva lidi a tančili na jejich hrobech. O šest let později zabíjeli znovu, ale policii se je naštěstí podařilo zatknout a obvinit. Všichni si odpykávají dlouholeté tresty ve vězení.

Nenávist
Teenagerka Elyse Pahlerová měla před sebou zřejmě dlouhý a spokojený život. Ve škole se jí dařilo a také mezi kamarády byla mimořádně oblíbená. Její život náhle ukončili členové kalifornské metalové skupiny Hatred (v překladu Nenávist), kteří ji nalákali k sobě domů, zabili ji a s jejím tělem pak prováděli různé satanistické rituály. Policie je dopadla až po roce.

Skupina Rozparovači
Členy této partie byli čtyři sérioví vrazi, kteří v letech 1981 až 1982 v okolí Chicaga brutálně vraždili prostitutky. Během každé vraždy jeden z „Rozparovačů“, jak je nazvali média, četl pasáže ze Satanské Bible. Když oběť zemřela, vrahové tělo znesvětili a snědli.

 
richard_ramirez

Richard Ramirez
Ramirez v letech 1984 až 1985 terorizoval Los Angeles a San Francisco. Na tělech obětí nechával vyřezané pentagramy a dohromady jeho běsnění podlehlo až 14 osob. Když ho nakonec policie dopadla, tvrdil, že je sluhou Satana a byl vyslán na Zem, aby jeho jménem páchal zlo.

Rodrigo Óriási Gallardo
Fanoušek black-metalové hudby Gallardo spáchal jednu z nejbrutálnějších vražd v novodobé historii. Jeho obětí se stal katolický kněz Faustino Gazziero. Gallardo se zúčastnil mše a počkal si, až kněz skončí s kázáním. Pak k němu v tichosti přišel a podřízl mu hrdlo. Hned na to sám sebe několikrát bodl a natřel se Gazzierovou krví. Zajímavé je, že v té době nebyl pod vlivem žádných narkotik a netrpěl ani duševními poruchami.

 
Miranda-Barbour

Miranda Barbour
Na náš seznam se dostala i jedna žena. Miranda spolu s manželem Elyttom si vybírali oběti prostřednictvím online seznamky. Když je policie konečně chytila, Miranda tvrdila, že má na svědomí až 22 lidských životů a první vraždu spáchala už ve třinácti. Všechno prý dělala, aby uspokojila Satana.