Co dělat v zimě v New York City

Co dělat v zimě v New York City 1

Zima v době po Vánocích patří k nejlepším obdobím pro návštěvu New York City. K dispozici jsou výhodné nabídky a koupě, kdy mnoho hotelů nabízí třetí, čtvrtou či pátou noc zdarma. Také je konečně trochu místa na chodnících ve čtvrtích SoHo a Greenwich Village a město nabízí i přes chlad pár zajímavých akcí venku. Následujících šest akcí Vás zahřeje i v nejchladnějším období ve městě.

Co dělat v NYC

Bruslení na kluzištích

Před sto lety mířilo asi 30 000 obyvatel New Yorku o víkendech do Central Parku na Velké kluziště (dávno zrušené), ani ne tolik bruslit, jako se spíše bavit. To je minulost – ale bruslení ve městě, především večerní, se stalo v New Yorku klasikou.

Kluziště v Rockefellerově centru je tvořeno jen malým prostorem zaplněným návštěvníky, kteří často platí přemrštěné ceny, jen aby se mohli vyfotografovat před zlatou sochou Prométhea (bruslení: 32 USD, pronájem/zapůjčení v hlavní sezóně: 12 USD, a v lednu jen o něco méně).

Lepší je to na kluzišti Wollman Rink v jihovýchodním koutě Central Parku. Jedná se o široké venkovní kluziště s krásným výhledem na panorama čtvrti Midtown a koruny stromů v parku. Abyste ušetřili, vydejte se sem ve dnech od pondělí do čtvrtka (bruslení: 12 USD, pronájem: 9 USD), zatímco o víkendech to bývá o 7 USD více.

Neméně příjemné prostředí nabízí maličké kluziště v Bryant Parku, které má navíc vstup zdarma (ale za pronájem se platí 20 USD). Dále v centru města (downtown) v komplexu Brookfield Place můžete bruslit kolem řeky Hudson (takže je potřeba teplé oblečení) za 15 USD (pronájem: 5 USD).

Co dělat v zimě v New York City 2

Čínský nový rok

Jednou z největších a nejbarevnějších akcí ve městě bývá průvod v Čínské čtvrti (Chinatown) na oslavu lunárního nového roku. Asi půl milionu lidí každoročně zaplní ulice, aby ochutnali jídlo na stáncích, nakupovali a dívali se na průvod draků na třídě Canal Street. Mnoho z nich si přitom neuvědomuje, že tohle není první místo ve městě, kde se slaví Čínský nový rok: průvody ve čtvrtích Flushing a Queens jsou ještě o něco starší než na Manhattanu, přitom stejně pestré, ale s mnohem menšími davy (asi 10 000 osob).

 

Horká čokoláda

New York se v nedávných letech značně zlepšil, co se kávy týče, přitom si však vždy dává velmi záležet na horké čokoládě. Už 25 let se v City Bakery v Chelsea koná Festival horké čokolády, během něhož má každý den v únoru jiné téma; to znamená celkem 28 dní a šálků horké čokolády! Přitom se zde setkáte s uznávanými čokolatiéry z celého města, od Bryant Parku až po DUMBO.

Klenoty jazzového věku v NYC 

Týden restaurací

Přestože gurmánský „týden“ trvá ve skutečnosti tři týdny, oblíbená akce nabízí slevy na jídlo ve vynikajících restauracích ve městě, 29/42 USD za oběd či večeři, což je na NYC velmi výhodné. Rezervace, termíny a seznam zúčastněných restaurací si ověřte předem online.

 

Grand Central Terminal – nádraží

Centrum železničních společností Amtrak, MetroNorth a MTA, nádraží Grand Central Terminal, je oblíbeným místem Newyorčanů, kdy nabízí mnohem více než jen vlakové spoje. Budova, kterou kdysi před uzavřením zachránila Jackie Kennedy, vždy byla honosná a v provozu nonstop, vybavená skrytými bary a „šeptacími galeriemi“, a také elegantní restaurací Oyster Bar. Podnik Great Northern Food Hall je skvělým místem, kam se můžete schovat před pronikavým zimním chladem, a přitom si dát pokrmy severské kuchyně, stejně tak jako restaurace Agern.

 

Bleší trh v Brooklynu

Brooklyn’s Winter Flea se stal v chladném zimním období už tradicí a nedávno se usídlil na novém místě v komplexu Industry City. Kolem šedesáti prodejců zde v sobotu a neděli od 10 do 18 hod. nabízí nejrůznější zboží. I když se sem vydáte, aniž byste měli zájem o konkrétní věc, stojí za to si dát něco k jídlu na sousedním tržišti Smorgasburg, které nabízí pouliční jídlo a další dobroty od prodejců z celého města. 

5 obytných mrakodrapů v New Yorku 

Akční nabídka ubytování zde