Značka Hysek představuje první mechanické hodinky s dvojitým tourbillonem a automatickým natahováním

Značka Hysek představuje první mechanické hodinky s dvojitým tourbillonem a automatickým natahováním 1

Nezávislá hodinářská značka HYSEK, která se realizuje v oblasti Haute Horlogerie, představuje limitovanou edici modelu s označením Blue Sapphire Double Tourbillon, která čítá pouhých osm kusů hodinek.

Hodinky mají titanové pouzdro o průměru 46 mm osazeno manufakturním mechanickým strojkem HW06. Jde o vůbec první mechanický strojek s dvojicí Tourbillonů a zároveň s automatickým nátahem. Tourbillony na sobě pracují zcela nezávisle a jsou propojeny s centrálním diferenciálem, který rovnoměrně rozděluje hnací sílu.

Akram Aljord, CEO HYSEK, potvrzuje, že první dvojitý Tourbillon ve strojku s automatickým nátahem je skvělý způsob, jak současně vyjádřit odvážnou kreativitu i technické know-how této značky.

Strojek HW06 v sobě nese i další konstrukční poselství značky Hysek – dnes již tradičně používanou dvojici mikrorotorů u mechanických strojků s automatickým nátahem. První z nich najdeme na straně číselníku, druhý mikrorotor vidíme průhledem na strojek. Mají společné keramické kuličkové ložisko, které má výhodu v delší životnosti bez nutnosti mazání. Strojek je sestaven z 331 dílů a má 44 kamenů. Pracuje na frekvenci 28.800 kmitů za hodinu.

Další zajímavostí tohoto modelu je použití iridiscentního safíru jako číselníku, který dává vyniknout strojku i z čelní strany hodinek a zároveň hraje všemi barvami. Oživuje každý detail, vnáší světlo do jeho zákoutí i hlubin a předvádí dokonalost zpracování každé jeho části.