ZNÁME 10 NEJDRAŽŠÍCH MÍST SVĚTA!

ZNÁME 10 NEJDRAŽŠÍCH MÍST SVĚTA! 1

Organizace, zvaná „The Economist Intelligence Unit“, prohlásila Singapur za nejdražší město na světě. Hned za ním následuje Curych, Hongkong, Ženeva a Paříž. Evropu zastupuje i Londýn na šesté příčce. Top „sedmičku“ uzavírá New York. Následuje Kodaň, Soul a Los Angeles. Celkem bylo zkoumaných 133 míst.

Pokud by vás zajímaly ty nejlevnější města, vězte, že jde o Lusaka, hlavní město Zambie, stejně jako o Bangalore a Bombaj v Indii. Pokud chcete vědět, na jaké příčce se umístila Bratislava či Praha, musíme vás zklamat. Žebříček organizace totiž tyto údaje neposkytl, alespoň verze, dostupná ke stažení na její oficiální web stránce.

Singapur tedy obhájil loňské prvenství. Zajímavostí je vypadnutí norského Osla z první desítky. Žebříček se tvoří již 17 let a představitelé organizace prozradily, že v budoucnu můžeme očekávat útok míst z USA na vrchní příčky, protože se zřejmě dočkáme masivního posílení kurzu amerického dolaru. Jon Copestake, editor průzkumu, dodal, že uplynulý rok byl tím vůbec nejnestabilnějším. Příští žebříček tak bude opět o něco zajímavější.