10 míst, na které se jako turista nedostanete

10 míst, na které se jako turista nedostanete 1

Na Zemi existují místa, které nechtějí být viděny. Přinášíme vám seznam deseti destinací, na kterých návštěvu můžete zapomenout.

 
large_cestovani-tiscali

10. Mariánský příkop, Tichý oceán
Dostat se na nejnižší místo zemského povrchu je snem mnoha mořských biologů. Taková cesta by vás vyšla nejen pořádně draho, ale zřejmě byste ani nenašli firmu, která by vám půjčila dostatečně odolnou ponorku. Důkazem je i fakt, že se sem zatím podívali jen tři lidé, mezi které patřil i režisér James Cameron.

 
2452963

9. Sopka na Heardovom ostrově, Austrálie
Kvůli tučňákem, jedinečným druhům ptáků, ledovcem a lávě by se tento ostrov vyplatilo vidět. Problémem je, že sopka je aktivní, a proto je mimořádně obtížné získat povolení na návštěvu ostrova. Zřejmě byste nenašli ani loď s posádkou dostatečně bláznivou na to, aby se k ostrovu přiblížila. Cesta z pevniny totiž trvá dva týdny a vody mají k plavbě od ideálních daleko. Historická města: Navštivte místa, na které máme být proč hrdí.

 
surtsey-island-rockbandit

8. Surtsey, Island
Malý ostrov Surtsey je domov mnoha druhů ptactva a Islanďané ho pojmenovali podle obra Surtr. Přestože má rozlohu jen 1,4 kilometru čtverečního, nedostanete se na něj. Právě kvůli ochraně zvířat sem má přístup jen vyvolená elita výzkumníků.

 
black-browed-albatross-photo-animal-migration-background-picture-black-browed-albatross-facts-black-browed-barbet-albatross-landing-video-2997766

7. Ostrov Albatross, Austrálie
Ochrana ptactva očividně patří mezi priority ekologů. Na tomto ostrově ale nežijí jen ptáci, ale i malé tučňáky a tuleně. Jelikož se však jedná o přírodní rezervaci, je pro turisty uzavřen.

 
2452973

6. Klub bílých džentlmenů, Londýn
Jde o jeden z nejexkluzivnějších klubů na světě, přičemž jeho členy je například princ William nebo princ Charles. Vstup do něj mají povolení pouze muži z královské rodiny a jiní vysoce postavení lidé. Takže pokud nejste chlap s modrou krví nebo velkým, ale opravdu velkým vlivem, na jeho návštěvu si můžete v Londýně nechat zajít chuť.

 
Woman w. Prayer Wheel, near Lhasa, Tibet1

5. Muzeum národní bezpečnosti Jiangsu, Čína
Pokud se zajímáte o historii a chcete vidět jedinečnou výbavu čínských špionů, vaše kroky by mohly vést právě do tohoto muzea. Možnost vidět například rtěnku, který je ve skutečnosti střelnou zbraní, ale zřejmě mít nebudete. Na to byste museli mít čínské občanství a speciální povolení.

 
Iblueyonder.files_.wordpress

4. Niihau, Havaj
Jedním z důvodů, proč by se vyplatilo tento ostrov navštívit, je poznávání pravé havajské kultury. Také ho za svůj domov považují mnohé ohrožené a přísně chráněné druhy zvířat. Povolení na návštěvu „zakázaného ostrova dostanete jen ve dvou případech: buď jste vládním úředníkem, nebo příbuzným vlastníků ostrova, rodiny Robinsonovců.

 
coca-cola-recept-trezor

3. Trezor s receptem na Coca Colu, Georgia, USA
Tajemství přípravy Coca Coly patří k nejpřísněji střeženým receptům na světě. Možnost vidět ho je tedy logicky nulová. Způsob, jak se do trezoru dostat, v podstatě neexistuje, a to ani v případě, že máte ve firmě mimořádně vysokou funkci.

 
Míst26

2. Hadí ostrov, Brazílie
Jak jste zřejmě z názvu vytušili, Hadí ostrov je domovem pěti tisíců jedovatých hadů. Nenachází se na něm ani maják, protože jeho poslední správce zemřel is rodinou před více než 20 lety (jak jinak, na uštknutí hadem). I kdyby jste byli bláznivým milovníkem adrenalinu a chtěli se na ostrov dostat, nepochodili byste. Od návštěvy a téměř jisté smrti by vás odradilo brazilské námořnictvo, které ostrov hlídá.

 
06-06severni-sentinel

1. Ostrov Severní Sentinel, Andamanské ostrovy
V Bengálského zálivu leží ostrov, který omývají průzračné vody a má nedotčenou přírodu. Známější je však kvůli domorodcům, kteří ho obývají. Od světa jsou odříznuti už 60 tisíc let a vřelé přivítání pro cizince přichystané nemají. Nezáleží na tom, zda jste vládní úředník, reportér nebo turista. Sentinelčania nebudou váhat použít proti vám oštěpy ani luky, a to vše proto, aby zabránily narušení izolace ostrova.