10 reproduktorů, které stojí víc jako Ferrari (1. část)

10 reproduktorů, které stojí víc jako Ferrari (1. část) 1

Co by tak mohlo asi ospravedlnit cenu reproduktorů, která je vyšší než cena za super sportovní vůz?

Využití vzácných materiálů, pracná a velmi náročná výroba, mimořádný design. To vše se snoubí ve výjimečných produktech za výjimečnou cenu. Hmotnost některých z těchto reproduktorů přesahuje 100 kg, některé měří více než 2,5 metru na výšku, ale všechny spojuje jedno – dokonalá reprodukce zvuku.

RAID D-5.1

V případě, že máte cca. 250 tisíc amerických dolarů a toužíte po třípásmových reproduktorech se silnými basy, RAID D-5.1 představují nejlepší volbu. Masivní ozvučnice ve tvaru věže obsahují čtyři basové měniče s vrstvou ze syntetických diamantů. Dále zde lze nalézt dva diamantové měniče pokrývající střední pásmo a jeden výškový měnič ve tvaru pásku. Reproduktory jsou téměř 2 metry vysoké a mají hmotnost 160 kg. Dostupné jsou u vybraných prodejců Raid.

Perfect8 Force

Podlahové reproduktory dosahují výšky téměř 190 cm a úctyhodnou hmotnost asi 200 kg / kus. Nejde o nic jiného než o vizuální a akustický zázrak ze skla. Z tohoto materiálu je totiž vyrobena celá ozvučnice. Základnu tvoří čtyři masivní skleněné subwoofery. Použité výškové reproduktory jsou známé svojí reprodukcí vysokých frekvencí a jasným středním pásmem. Poskytují fantastický frekvenční rozsah od 8 Hz do 50 kHz. Pokud jste se rozhodli nimi vylepšit zvuk ve svém obýváku, připravte si přibližně 566 000 dolarů.

Kyron Audio Gaia

Tyto reproduktory obsahují moderní designové prvky. Kyron Audio Gaia jsou snad nejpozoruhodnější designové reproduktory na trhu. Jde o umělecký výtvor se šesti basovými, dvěma středního a dvěma výškovými měniči. Reproduktory obsahují vlastní zesilovače, což znamená, že potřebují pouze zdroj zvuku. Produkují širokou zvukovou scénu s obklopujícím efektem. Společnost Gaia dosud získala řadu ocenění na různých akcích, ale takto vysoce uznávaná kvalita si vyžádala svou daň v podobě vysoké ceny: asi 250 000 dolarů.

Wilson Audio Wammy Master Chronosonic

Nejnovější ultra-high-end model v tomto seznamu, Wilson Audio Wammy Master Chronosonic byl poprvé představen před několika měsíci. Svou vlajkovou loď za cenu 685 000 dolarů představil sám zakladatel společnosti Dave Wilson po více než 40 letech podnikání v této oblasti. Chronosonic a obsahuje až devět nastavitelných měničů.

Wilsonův přístup k zvuku je o „časové soudržnosti“, což znamená, že každý měnič musí být naladěn na jedinečné akustické vlastnosti místnosti. Pouze tak lze dosáhnout, že se zvukové vlny dostanou do ucha přesně ve správný čas. Z těchto reproduktorů se vyrobí pouze 70 párů a potenciální kupci jsou pozváni do Utahu, kde se tyto výjimečné reproduktory vyrábějí.

Burkhardtsmaier BB-08

Podle německého týmu otce a syna stojícím za značkou Burkhardtsmaier se emoce hudby šíří nerovnoměrně. Právě tato filozofie se podepsala pod design reproduktorů, které byly vyfrézovány z hliníkových bloků. Povrch reproduktorů Burkhardtsmaier BB-08 s vysokým leskem zajišťuje dokonalou a bezproblémovou syntézu v každé místnosti. Zakladatel společnosti Berthold Burkhardtsmaier předtím pracoval jako inženýr pro JBL a Shure. Zájemce o BB-08 by si měli připravit nejméně 356 000 dolarů.