10 VĚCÍ, KTERÉ JSTE NETUŠILI O WILLOVI SMITHOVI

10 VĚCÍ, KTERÉ JSTE NETUŠILI O WILLOVI SMITHOVI 1

Každý z nás má svou „tajnou“ stránku, o které ostatní netuší. Stejně i světoznámý herec Will Smith má několik tajemství. ty ho dělají výjimečnou osobností mnoha kvalit.

Herec, jehož známe pod jménem Will Smith, se narodil jako William Carroll Will Smith 25. září 1968. Jeho matka Caroline pracovala jako správkyně školy a otec William Carroll byl chladícím technikem. Většinu svého dětství strávil ve Philadelphii, kde se také narodil a studoval na prestižní Overbrook High School.

Než se stal úspěšným hercem, pokusil se nastartovat svou kariéru jako hip-hopový zpěvák s uměleckým jménem The Fresh Prince. Jeho popularita však začala stoupat až po tom, jak účinkoval v televizním seriálu The Fresh Prince of Bel-Air. Když relace skončila, přemístil se z prostředí televize do světa filmu. Během své kariéry se stal tváří mnoha světových blockbusterů. Díky svým ziskům ve filmu, které sahají do stovek milionů dolarů, ho Forbes označil za „nejvýnosnější“ hvězdu na světě.

Will Smith patří mezi nejvlivnější herce Hollywoodu. Jaké tajemství skrývá tato hvězda světového formátu?

1. V hudebním průmyslu prorazil již jako 16-letý

Will Smith začal svou pěveckou kariéru jako součást hip-hopového dua DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Dj Jazzy měl v jednu noc vystupovat na párty, vypadl mu však jeho hudební kolega. Shodou okolností se tam nacházel i Will, který ho bez problémů zastoupil. Krátce na to nová dvojice spojila síly a přišla s prvním singlem, Girls píseň Is not Nothing but Trouble. Will byl jen rok po střední a jeho píseň se stala obrovským hitem.

2. Je skutečně dobrý v matematice

Smith má prý perfektní SAT skóre a výška jeho IQ je 115, což je slušný nadprůměr. Je jednou z mála celebrit, které mají IQ blížící se ke genialitě – podobným výsledkem se pyšní například Johnny Depp, Angelina Jolie a Brad Pitt. V jednom interview Smith uvedl, že pokud by se nestal hercem, byl by pravděpodobně počítačovým inženýrem. Jeho nejoblíbenějším předmětem ve škole byla matematika, ve které vynikal před spolužáky.

3. Dokáže poskládat Rubikovu kostku za méně než minutu

Talentovaný herec má určitě několik skrytých talentů a tento je jedním z nich. Poskládání Rubikovy kostky mu zabere méně než jednu minutu. Tento talent prokázal v živém vysílání v pořadu The Fresh Prince of Bel-Air i ve filmu Štěstí na dosah.

4. Stal se milionářem v 20 letech

Po vydání svého prvního hitu Girls píseň Is not Nothing but Trouble na sebe přitáhl pozornost hudebních vydavatelství a producentů. Jeho úspěch intenzivně rostl po vydání prvního studiového alba Rock the House. Za píseň Parents Just not Understand se mu podařilo získat ocenění Grammy Award za nejlepší rapové představení. Díky náhlému hudebnímu úspěchu se tak ve 20 letech stal milionářem. Jeho majetek se dále zvyšoval přímo úměrně spolu s přijímáním úspěšných filmových rolí. Podle Internet Movie Database Smithův nejdražší honorář za roli ve filmu činil 28 milionů dolarů, přičemž šlo o snímek Já, robot.

5. Získal přezdívku Mr. July

Díky své charismatu, humoru a uvolněnosti si získal velký okruh fanoušků. Velká přízeň a světový úspěch mu pomohly vybudovat si slibnou filmovou kariéru. Jeho filmy jsou obvykle uváděny do kin v červenci, protože tento měsíc je údajně nejlepší pro uvádění blockbusterů. Z tohoto důvodu ho média začali nazývat „Mr. July „.

6. Má působivou sbírku automobilů

Pro hvězdu jako je Will Smith není nic nemožné, proto je pochopitelné, že i on si vytvořil soukromou sbírku automobilů. Jeho oblíbenými jsou modely SUV, z nichž vlastní několik zajímavých kusů. Je například hrdým majitelem Mercedesu GL 450 SUV. V jeho sbírce nechybí Cadillac Escalade s kvalitním interiérem či klasika ve formě červeného Ford Mustang z roku 1965.

7. Spolu s manželkou Jadot Pinkett vlastní Overbrook Entertainment

Smith s manželkou Jadot, která je také herečkou, vlastní zábavnou společnost Overbrook Entertainment. Nejsou tedy klasickým manželským párem – jsou také partnery v byznysu. Společnost nese název podle sousedství, ve kterém Will žil v dětství, a zabývá se produkcí filmů. Mezi nimi jsou i mnohé, v nichž i sám účinkoval – jako například Já, robot, Štěstí na dosah a Sedm životů.

8. Nikdy nechodil na vysokou školu

Rodiče Willa vždy podporovaly ve splnění jeho snu stát se známým zpěvákem. Pokud by se mu nepodařilo uspět, musel by se vrátit a jít studovat. Naštěstí se tak nestalo a vybudoval si úspěšnou kariéru v zábavním průmyslu. A přestože je Will poměrně inteligentní, neplánoval dále studovat a nikdy si ani nepodal přihlášku.

9. napsal dětskou knihu

Dalším nečekaným faktem je, že napsal dětskou knihu s názvem Just the Two of Us (Pouze dva z nás). Kniha je zejména o otcovské lásce. Je poctou jeho rodičům a jeho malému synovi Trey, kterého měl se svou první ženou Shree Zampino. Ilustrace a verše v knize posilují krásu a výjimečnost citů otce ke svému dítěti.

10. Stal se prvním hip-hopovým zpěvákem nominovaným na Oscara

Díky úspěchu ve filmech Bad Boys a Muži v černém si začal budovat sólovou pěveckou kariéru. Její startem byla titulní píseň ze stejnojmenného alba Men in Black. Jeho další sólové album, Big Willie Style, bylo 9-krát oceněno jako platinové společností Recording Industry Association of America. Později si v biografickém filmu zahrál boxera Muhammada Aliho. A přestože film nezískal očekávaný úspěch, Will Smith byl za svůj výkon nominován na Oscar a Golden Globe za nejlepšího herce. Obě nominace se mu nakonec i podařilo získat.