24-LETÝ MLADÍK ŠÉFUJE FOTBALOVÉMU KLUBU

24-LETÝ MLADÍK ŠÉFUJE FOTBALOVÉMU KLUBU 1

Fotbal. Hra, spojující masy, vyvolávající obrovské emoce a hlavně dobře fungující byznys. Pokud se podíváme do světa fotbalových entit, většinou narazíme na starších pánů v dobře vypadajících sakách, kteří se mermomocí svých teplých míst drží. O to zajímavější působí kariéra mladíka Davida Žoužela, prezidenta fotbalového klubu Wigan Athletic, který hrává v třetí nejvyšší anglické fotbalové lize.

Sharpe přebral od svého starého otce, Davea Wheelana, do rukou otěže před rokem. V té době měl jen 23 let. Mladý funkcionář chce uspět a řeči nepřející o nedostatku zkušeností odmítá poslouchat. Naopak tvrdí, že i v tak mladém věku je zkušenější, než někteří jeho kolegové.

„Lidé si možná myslí, že jsem jen nováček, ale postupně zjišťují, že to tak není. Respekt ostatních si musíte zasloužit a doufám, že se mi to daří. Chtěl jsem, aby můj starý otec zůstal ve funkci i nadále, protože ho každý zbožňuje. Jeho názor se mi ale změnit nepodařilo. Proto jsem si pomyslel, že to vyzkouším a dám do toho všechno. Byl jsem předurčen, abych vedl fotbalový klub. Práci vnímám jako koníček, životní styl. Nechodím do práce. Chodím na místo, které miluji „- vyjádřil se pro server BBC.

Přestože svou práci bere vážně a v kanceláři tráví celé dny, má mladý Sharpe ještě jednu zálibu – návštěvu barů a jiných společenských zařízení. A když k tomu přičteme fakt, že je bez přítelkyně, může si užívat život bez omezení.