10 praktických dárků pro zahrádkáře

10 praktických dárků pro zahrádkáře 1

Každý asi známe nějakého zahrádkáře, který se začal věnovat zahrádce jako koníček a nakonec se z toho stala vášeň. Ať už se jedná o venkovní zahrádku nebo jen interiérovou „zahrádku“, zde je ve svém živlu. Je dost možné, že takoví zahradníci už mají spoustu květináčů a nástrojů. Takže co by pro ně byl praktický dárek? Od vznášejícího se květináče až po moderní konev na zalévání, zde jsme pro Vás připravili 10 praktických a originálních dárků pro zahradníky, které budou užitečné jim i jejich rostlinám.

 

Interiérová zahrádka s automatickým zavlažováním 

10 praktických dárků pro zahrádkáře 2

Click and Grow Smart Garden představuje praktický a originální tip na dárek. Nevyžaduje kus země, ale zabere jen trochu místa v místnosti. Interiérová zahrádka používá vložené kapsle (pod) s rostlinami a energeticky efektivní LED osvětlení, které zajišťuje, aby se rostlinám dařilo po celý rok. Mnoho pokojových rostlin bohužel umírá kvůli nedostatku slunečního světla. S pomocí LED osvětlení rostliny přežijí za jakéhokoli počasí, takže si nemusíte dělat starosti ohledně slunce nebo vody. Výběrem osvětlené interiérové zahrádky svému zahrádkáři umožníte pěstovat bylinky apod., ať už je počasí jakékoli. Navíc se jedná o skvělý dárek pro začátečníky, aby mohli hned začít s pěstováním: stačí naplnit nádržku vodou a zapojit samozavlažovací nádobu do zásuvky. Nejlepším prvkem této „chytré zahrádky“ je, že umožňuje zasadit asi 50 typů už osetých kapslí (pod). Můžete zasadit např. lesní jahody, tymián, měsíček, rukolu, bazalku, levanduli, koriandr setý a dokonce i papriky. V zásadě můžete použít také kapsle pro pěstování rostlin bez semen a pěstovat téměř cokoli, co si budete přát.

 

Souprava zahradnických nástrojů s květinovým motivem

Když jde o zahradničení, není jednoduché zůstat u jednoho dárku: můžete koupit např. skvělé ruční hrábě nebo rukavice. Ale když koupíte tyto nástroje samostatně, může Vás to vyjít poměrně draze.  A co takhle darovat zahrádkáři celou soupravu nástrojů s květinovým motivem? Tato souprava nástrojů pomůže začínajícím pěstitelům si zřídit svoji zahrádku. Souprava obsahuje vše, co potřebujete pro vytvoření zahrádky: zahradnické nůžky, hrábě, lopatku, kultivátor, nástroj na pletí plevele, lopatku na přesazování, postřikovače a rukavice. Kromě toho má tašku sloužící jako organizér a dekorativní zapichovátka ve tvaru motýlů, takže se jedná o perfektní dárek. Celá souprava je odolná vůči rezivění: nástroje jsou vyrobeny z hliníku, pouze nůžky jsou z uhlíkové oceli SK-5. Nástroje jsou pokryté titanem, takže jsou odolné vůči korozi. Souprava nástrojů s květinovými motivy je výjimečně odolná a lehká. Díky ní může zahrádkář rychle hloubit díry, stříkat a kultivovat zahrádku svých snů.

 

Bambusový domeček pro včely 

10 praktických dárků pro zahrádkáře 3

Pokud si nevíte rady s dárkem pro zahrádkáře, domeček pro včely Mason Bee House je skvělá volba. Ručně vyrobený domeček z přírodního bambusu přiláká včely, které přispívají k opylování rostlin, protože skýtá domov pro samostatně sídlící včelky. Krásný domeček můžete pověsit kdekoli na zahrádce, ve dvoře nebo na oblíbený strom. Mason Bee House je vyroben z kvalitního bambusu, který vydrží minimálně 2 roky. Domeček pro včely je vybaven provázkem na zavěšení a 60 obytnými trubičkami; tyto dutiny skýtají prostor pro včely, které zde mohou klást vajíčka. Přitom bambusový domeček představuje ekologický dárek. A pokud víte, že zahrádkář je milovníkem včel, pak se nemusíte ničeho bát, protože tento dárek ho/ji nadchne.

Pokojové rostliny: lockdown vyvolal nový trend

Krmítko pro ptáky odolné proti veverkám

Mnoho zahrádkářů rádo krmí ptáčky, kteří navštěvují jejich zahrádku. Přitom ale veverky často ptákům kradou krmení, takže zahrádkáři pátrají po nějakém odpuzovači veverek. Jedná se o originální a praktický dárek pro zahrádkáře, protože ti už nejspíš mají všechny potřebné nástroje a různé zahradnické soupravy. Krmítko odolné proti útokům veverek je vyrobeno z plastu a kovu a můžete ho pověsit kamkoli si budete přát. Všechny součásti krmítka jsou vyrobeny z materiálu odolného proti žvýkání, takže ho veverky nemohou výrazněji poškodit, přičemž váha veverky uzavře přístup. Krmítko můžete snadno ručně rozmontovat na součástky, bez použití jakýchkoli nástrojů. Krmítko má kapacitu krmiva (semínek) 600 g. Také je vybaveno větracím systémem, díky kterému jsou semena stále čerstvá, takže do zahrady přilákají více volně žijících ptáků. Zajímavým prvkem je, že můžete nastavit pružinový mechanismus a tak ovlivnit, kteří větší ptáci do krmítka budou moct chodit. Například můžete nastavit hmotnost jen pro menší ptáčky.

 

Levitující rostlina

10 praktických dárků pro zahrádkáře 4

I když jsou nádoby na rostliny významnou součástí zahrádky, nic nepůsobí moderněji než levitující rostlina v květináči. Nádoba na rostliny AIRSAI umožňuje mít doma vznášející se rostlinu, která ihned přitáhne pozornost každého hosta. Levitující rostlina je pro zahrádkáře perfektní dárek, který dodává futuristický prvek do interiéru. Jednou z častých příčin uhynutí pokojových rostlin je nedostatek slunečního světla, ale u levitující rostliny se můžete s tímto rozloučit. Plovoucí nádoba používá technologii magnetické levitace a otáčení, která pomáhá dodávat rostlině živiny díky 360° vystavení slunečnímu světlu. Úžasně navržená nádoba na rostliny umožňuje zahrádkářům pěstovat jejich oblíbené rostliny a byliny ve vzduchu, což představuje stylový prvek do každé interiérové zahrádky. AIRSAI je vhodný pro všechny pokojové rostliny o hmotnosti 150-200 g. Levitující nádoba na rostliny je k dostání ve 4 stylech, z nichž každý má svůj půvab.

Aby se plovoucí květináč vznášel ve vzduchu, nejprve je potřeba základnu umístit na plochý povrch; nesmí být kovový, aby nenarušoval magnetické pole. Poté zapojte AC adaptér do elektřiny a DC konektor do základny. Pat podržte nádobu nad středem základny a pomalu ji přisunujte dolů k základně; přitom ucítíte odpor. Až budete vědět, že se vytvořil odpor mezi základnou a květináčem a (květináč) je stabilní, opatrně ho pusťte. Pokud bude vše v pořádku, květináč začne automaticky rotovat ve vzduchu. Pokud používáte systém magnetické levitace poprvé, možná to bude vyžadovat několik pokusů, než uspějete.

Jak vyrobit levitující rostlinu jako dekoraci

Plastová zahradní konev s dlouhou hubicí

Většina zahrádkářů používá plechovou zahradní konev, takže možná ocení tuto konev s velkou kapacitou a dlouhou hubicí. Má kapacitu 1,2 l, váží jen asi 350 g a její dlouhá hubice zahrádkářům usnadňuje zalévat rostliny v interiéru i venku, a přitom se s ní snáze dostanou skrz listoví. Konev má dekorativní vzhled, takže představuje vhodnou náhradu za zastaralé plechové konve. Je vyrobena z vysoce kvalitního plastu odolného vůči nárazům, takže je velmi trvanlivá i při hrubému zacházení. Kreativní design držadla je pohodlný a dlouhá hubice usnadňuje zalévat rostliny bez nutnosti se ohýbat nebo sedat  – zahrádkář se tak nemusí obávat bolestí zad od zalévání. Tato chytře řešená konev nahoře široký otvor, takže se dá snadno plnit z kohoutku. K jejím součástem patří nastavitelná hubice a rozprašovací láhev s kapacitou 600 ml. Rozprašovač vodní mlhy a konvice jsou vyrobeny z vysoce kvalitních, bezpečných, pevných a trvanlivých materiálů. Je odolná vůči únikům vody, takže představuje ideální dárek pro zahrádkáře.

10 praktických dárků pro zahrádkáře 5 

Flexibilní zahradní hadice od TBI

Když jde o dárky pro zahrádkáře, nemůžete se mýlit s tradiční zahradní hadicí, která poslouží jako skvělý praktický dárek pro každého zahradníka. Hadici je možné skladovat na stojanu nebo na háku, takže zabere minimum prostoru. Společnost TBI vytvořila zahradní hadici z kvalitních materiálů, jako je pevná tkanina 3750D, která odolná vůči prasknutí, a čtyřvrstvý latex pro vyšší trvanlivost. Tato zahradní hadice může mít délku 5-15 m, a co je ještě pozoruhodnější, nezamotá se. Inovativní design brání nežádoucím únikům vody, protože má pokročilé chrániče konektorů. Kromě toho bývá profesionální souprava vybavena hadicí dlouhou více jak 15 m, uzavíracím ventilem, 4 gumovými těsněními a úložnou bednou. Možná si budete myslet, že tak dlouhá hadice bude vážit hodně, je však překvapivě lehká, takže se s ní dobře manévruje. Má mosazné konektory, které jsou nerezavějící. Díky všem těmto prvkům je odolná při namáhavém používání, takže zahrádkář může zalévat své rostlinky a nemusí se starat o opravy hadice.

 

Sedmiúrovňový stojan na pokojové rostliny

Kdo by si nepřál mít doma organizovaný stojan na rostliny? Sedmiúrovňový stojan je přitom skvělý kus nábytku, který můžete umístit ven na dvorek, verandu i do interiéru, a přitom budete mít všechny své rostliny pohromadě. Pokud má Váš známý zahrádkář rád organizovaný vzhled, tento stojan pro něj bude ideální dárek. Stojan je vyroben z  kvalitního dřeva, které je odolné také vůči horku a vlhkosti, navíc má velmi stabilní strukturu. Stojan má 7 poliček, které pojmou 15-17 rostlin v květináčích. Zahrádkáři mohou umístit nejtěžší kusy dolů a levitující nebo keramické květináče nahoru, čímž vytvoří skvělou interiérovou zahrádku. Kromě toho je možné stojan umístit také na dvorek a umístit na něj své zahradnické nástroje, obaly se semínky, zalévací konve a postřikovače. Stojan lze snadno složit, což přispívá k jeho pohodlnosti.

 

Skládací venkovní vozík na nástroje a potřeby

Vozík je oblíbenou součástí vybavení každého zahrádkáře. Možná Vám přijde, že by to byl neatraktivní dárek, ale jeho originálnost a praktičnost je přesně tím, co zahrádkáře potěší. Praktický vozík je vyroben z masivní oceli se železným rámem. Má pevné rukojeti a gumová kolečka, takže je vhodný pro venkovní použití. Vozík má velkou kapacitu, takže na něj můžete naložit až 75 kg. Skládací vozík má konstrukci s vnitřním tažným lanem, takže ho snadno můžete složit nebo rozložit. Když vozík složíte, bude vypadat jako přenosná taška, což Vám ušetří místo; snadno můžete skladovat na polici nebo v regále. Vozík je mimořádně funkční a mnohostranný: mimo jiné je vybaven dvěma držáky nápojů vedle rukojetí, takže se při při práci na zahradě můžete napít, když budete potřebovat.

 

Zahradnické rukavice s drápy 

10 praktických dárků pro zahrádkáře 6

Tak jako zahrádkáři rádi sejí a jsou blízko přírodě, nemají rádi špínu za nehty. Proto jim můžete pořídit zahradnické rukavice vybavené drápy. Tyto drápy na koncích prstů rychle nahradí řadu zahradních nástrojů a jsou ideální na hloubení děr, zasazování a upevňování rostlin. Rukavice jsou přitom odolné vůči propíchnutí. Zahradní rukavice se vyrábějí v barevných kombinacích červené a zelené, dvoje rukavice s drápy a dvoje standardní. Po práci je snadno můžete umýt a uložit. Také pomáhají předcházet vzniku puchýřů a říznutí, takže si zahrádkář nemusí dělat manikúru po každé práci na zahrádce.

.