25-letá Švédka přišla s konceptem jak využít 3D Skener na výrobu bot na míru

25-letá Švédka přišla s konceptem jak využít 3D Skener na výrobu bot na míru 1

25letá Švédka Caroline Walerudová chce, aby lidé zapomněli, jakou mají velikost bot, protože každý člověk má jiný tvar nohy, a tak totéž číslo boty nemusí sednout každému.

Tento problém se rozhodla řešit firma Volumental, jejíž zakladatelkou je i Caroline Walerudová. Od roku 2012 spolu s třemi dalšími zakladateli společnosti, počítačovými experty, vyvinuli metodu, která využívá 3D skenování nohou, aby boty sedly každému.

Skener je vybaven kamerami, které Měří chodidla. Podle trojrozměrného modelu se pak vyrobí boty. Snímaný model uvidí i prodejce, který podle něj může vybrat pro zákazníka ty správné boty. Takové přesné údaje se v obchodě s obuví jinak zjistit nedají.

Společnost využívá software od společností Intel a Microsoft. Technologii společnosti Volumental již využívá švédská značka Falchenberg i německá značka Scarosso. Obě společnosti vyrábějí na základě trojrozměrných modelů vlastní kožené boty. Společnost Volumental využívá 3D skenování i při výrobě brýlí. Skenery poskytnou přesný model obličeje a výrobce brýlí tak může vyrobit ty nejpohodlnější brýle. Takto vyrobené dioptrické a sluneční brýle prodává firma Mykita do 80 zemí světa.