Co je potřeba pro grilovací venkovní párty

Co je potřeba pro grilovací venkovní párty 1

Chcete-li v létě grilovat, pořiďte si následující potřeby a nástroje a pozvedněte tak svoji venkovní párty. Náš seznam náležitostí pro grilovací párty Vám pomůže rozdělit Váš čas tak, abyste se mohli bavit s hosty a den si skutečně užít.

Jak uspořádat venkovní párty

Osvětlení a výzdoba

Slavnostní osvětlení je vždy užitečné pro navození správné nálady a letního ducha.  Když slunce v dlouhých letních dnech konečně zapadne, osvětlení Vám pomůže přejít do večerního stavu mysli. Světla vytvářejí klidný základ pro rozvinutí krásného večera.

 

Venkovní pochodně   

Co je potřeba pro grilovací venkovní párty 2

Venkovní pochodně jsou nezbytností léta, která poskytuje dodatečné venkovní osvětlení a zároveň potenciální ochranu před otravnými komáry. Investujte do venkovních pochodní s repelentní náplní citronella pro maximální ochranu. Ale ať už s citronellou bez ní, venkovní pochodně určitě dodají Vaší zahradě či dvorku zajímavý nádech.

 

Pivo 

Je dobré mít po ruce slabé nebo ochucené pivo pro ty, kdo mu dávají přednost. Stačí na výběr pouze 1 nebo 2 druhy piva. Důležitější je mít zásoby ledu, aby nápoje zůstaly vychlazené. Nabídnout můžete také míchaná nebo ochucená piva.

 

Víno

Vybírat mezi bílým a červeným vínem pro letní párty není nic jednoduchého. Pro milovníky vína představuje růžové (rosé) víno skvělý střed. Když se rozhodnete podávat rosé, vyhnete se příliš komplikovanému nápojovému lístku a ulehčíte výběr svým hostům. Růžové víno je také rychlý způsob, jak pozvednout atmosféru letní grilovací akce. Můžete zakoupit láhev navíc a připravit sladký vinný nápoj sangria.

 

Dávkovač nápojů  

Co je potřeba pro grilovací venkovní párty 3

Nechte hosty, aby se obsloužili sami díky dávkovači nápojů se snadnou obsluhou. Tak budete zodpovídat jen za doplňování v případě, že dojde nápoj, což se může během večírku stát pouze jednou nebo dvakrát. Pro jistotu mějte po ruce několik dávkovačů: jeden plný vody, v níž se louhuje čerstvé ovoce, a druhý se sangrií.

 

Led

Nezapomněli jste na led? Led je ve srovnání s ostatními potřebami pro večírek relativně levná položka, takže si ho udělejte zásoby. Jinak byste určitě litovali, kdybyste pak museli požádat kamaráda, aby uprostřed večírku běžel led. Další možností je požádat hosta, který nabídl přispění, aby přinesl tašku či dvě namraženého ledu. Při pořádání venkovní letní párty není nic zásadnějšího než led.

 

Zábava

Bocce, Kan Jam apod. jsou skvělé tipy, ale jakékoli venkovní hry představují užitečný způsob, jak povzbudit hosty, aby se zapojili do dění. Venkovní hra skvěle prolamuje ledy u hostů, kteří se možná příliš neznají. Mezi další nápady pro venkovní hry patří kuželky, kroužky, Jenga nebo jednoduchá karetní hra.

 

Odpuzovač hmyzu (repelent)

Pokud pořádáte akci venku, jako zdvořilost by pro hosty měl být k dispozici repelent. Někteří návštěvníci si sice mohou přinést vlastní, ale často tomu tak není. Přitom na nákup spreje proti hmyzu lze během přípravy grilování snadno zapomenut. Repelent může být pro úspěšné grilování stejně důležitý jako gril nebo led. Při plánování proto pamatujte také na komáry, mouchy, klíšťata a další nežádoucí hmyz.

10 chyb, kterým se vyhnout při pořádání venkovní párty 

Melouny

Sezónní meloun potěší asi každého. Můžete podávat čerstvé plátky „na pochytnutí“ nebo je z nich udělat jednoduchý salát se sýrem feta, vodním melounem a bazalkou. Pro dospělé to mohou být alkoholem napuštěné plátky melounu nebo melounový míchaný drink. Skutečně osvěžující je zmražené melounovo-kokosové mojito.

Co je potřeba pro grilovací venkovní párty 4

Jednoduché chuťovky

Guacamole a brambůrky jsou (v USA) klasický předkrm při grilování (BBQ). Také jednohubky a bruschetta představují snadné a zajímavé chuťovky. Pokud máte starost, jak udržet hosty syté a spokojené, vždy je dobré se zaměřit na výběr chuťovek z pečiva, které jsou cenově dostupné a hosty nasytí. Navíc nevyžadují kuchařské dovedností a pečivo chutná skvělé i po opečení na grilu na dřevěné uhlí.

 

Nástroje na grilování a vaření

Grilování v zahradě samozřejmě není možné bez grilu a nástrojů, které k tomu potřebujete. Jakmile budete mít gril a vše kolem nachystané, je na řadě myslet na to, jaký druh podpalovače a dřevěného uhlí použít. Také musíte zvážit, jaké potraviny budete podávat a jaké potřeby/pomůcky budete potřebovat při přípravě. Počítejte se špachtlí, kleštěmi, štětcem na marinádu atd..  

 

Burgerový bar

Burgerový bar představuje snadný způsob jak uspokojit i nejvybíravější hosty. Přinejmenším budete potřebovat burgery různého druhu (včetně vegetariánských), housky a možná také sýr. Pokud jde o doplňky, k nejoblíbenějším patří kečup, hořčice, naložené okurky, listový salát, rajčata a slanina, takže je dobré je mít nachystané, aby si hosté mohli vybrat podle své chutě. Představivosti a kreativitě se meze nekladou. Patří sem také klobásy, špekáčky a veškeré uzeniny.

Když chlapi grilují a vykouzlí chuťový orga$mus

Grilované kukuřičné klasy

Není léto bez grilování a není pořádná grilovací párty bez grilovaných kukuřičných klasů. Léto je doba, kdy jich můžete sehnat dostatek. Grilované kukuřičné klasy navíc představují dobrou přílohu k pokrmům z burger baru i ke zmraženému melounovému drinku.

 

Kompostovatelné talíře a příbory

Umývání nádobí určitě není povinnost, o kterou by se kdokoli po uspořádané párty stál. Proto vynechte porcelán a jiné drahé nádobí a sáhněte po kompostovatelné alternativě: je lepší pro životní prostředí a máte s ní méně práce. Navíc hosté jistě ocení, že pomáháte ekologii.