BITCOIN ZASTÍNILA NOVÁ KRYPTOMĚNA – LITECOIN!

BITCOIN ZASTÍNILA NOVÁ KRYPTOMĚNA – LITECOIN! 1

V posledních letech kryptoměna získává na hodnotě i popularitě u současných finančních obchodníků. Bitcoin v poslední době dosahuje historicky nejvyšší hodnoty. Existuje však další kryptoměna, která ho navzdory vysokým číslům dokázala překonat – Litecoin.

Litecoin je jednou z množství alternativních kryptoměn, se kterými se lze setkat. Tato nová internetová měna v posledních týdnech téměř zdvojnásobila svou hodnotu, přičemž vzrostla o více než 250%. Naproti tomu Bitcoin vzrostl pouze o 45%, což je nesrovnatelný rozdíl. V posledním měsíci roku 2017 vydělala více než 500% a 10 000% za posledních 12 měsíců. Hodnota kryptoměn se přirozeně mění neuvěřitelně rychle, proto jsou tato čísla pravděpodobně již zastaralá.

Vedle Litecoine se na trhu objevují další alternativní měny jako Ethereum, Ripple a Dash. Litecoin je však na rozdíl od ostatních kryptoměn mnohem menší. Hodnota všech Litecoin, které jsou v současnosti v oběhu, představuje zhruba 18 miliard dolarů. Pro srovnání – pro Bitcoin je to téměř 300 miliard dolarů.

Kryptoměny získávají na popularitě

Novou kryptoměnu Litecoin založil bývalý inženýr společnosti Google ve spolupráci s bývalým ředitelem Coinbase – Charliem Leem. Podle nich je její tažení rychlejší a levnější než při Bitcoine. Je využívána zejména uživateli, kteří prostřednictvím svých počítačů řeší složité matematické hádanky.

Bitcoin a další kryptoměny stále více získávají na popularitě, zejména z hlediska investic či výdajů. V mnoha městech na Slovensku si už kávu či oběd můžete zaplatit v Bitcoin, což svědčí o jejich stále větší rozšířenosti. Finanční odborníci jsou však skeptičtí – podle mnohých jsou kryptoměna jako Bitcoin, Litecoin, Ripple bublinou určenou k prasknutí. Pravděpodobně však potrvá, než se začnou rovnocenně používat jako náhrada za platby v hotovosti či kartou. Netvoří totiž hlavní proud financí, kterými jsou „staromódní“ papírové peníze, podporované vládními institucemi.