4 horké interiérové trendy pro rok 2018

4 horké interiérové trendy pro rok 2018 1

Móda je proměnlivá jako počasí, ale existují trendy, které obstojí i při prověrce časem. Inspirujte se našimi tipy a seznamte se s prvky, za které se ve vaší domácnosti rozhodně nebudete muset stydět ani o několik let.

Colour blocking

Pokud si nemůžete vybrat jednu dominantní barvu do interiéru, proč se nerozhodnout pro kombinaci více? Tzv. colour blocking je trend, se kterým se v průběhu let můžete setkat. Vyberte si několik odstínů a slaďte s nimi i interiérové vybavení a nábytek z masivu! Co byste řekli na kombinaci žluté a pastelově žluté, modré a červené?

Zpět do přírody

Trend, který není vlastní jen rustikálnímu stylu. Myslete na krásnou keramiku, jutové koberce, tkané stínidla světel a lněné ubrusy na stoly z masivu . Tento trend se ale týká všech přírodních prvků používaných společně. Barevná paleta se pohybuje od bílé, měkkých krémových barev až po spektrum šedé, která, jak je známá, má mnoho odstínů.

geometrické dlaždice

Složitější tvary a záliba v geometrii jsou aktuální! Čtverce a obdélníky jsou minulostí, převálcovala jejich mozaika s množstvím tvarů, velikostí a barev. I nejjednodušší bílé dlaždice ve stylu bastket-weave nebo herring-bone mohou vytvořit zajímavý a poutavý efekt. Bez ohledu na to, že se jedná o stylovou věc, která je aktuální, jsou tyto dlaždice nadčasovým prvkem v domácnosti.

Jednoduchost a čistota tvarů

Opět jeden z trendů s přesahem do blízké budoucnosti. Ať se jedná o kuchyň, ložnici nebo obývací pokoj, společným jmenovatelem pro moderní interiér budou jasně definovány tvary a čisté linie. Vzdušný prostor bez těžkých dekorací, využitelný pro všechny, kteří hledají praktické a užitečné řešení, například v podobě úložných prostorů a místa, které bude maximálně využito.