VÁNOČNÍ TRHY V SALZBURGU

VÁNOČNÍ TRHY V SALZBURGU 1

Navštívit Salzburg ve vánočním čase je exkluzivní zážitek. Staré město nabízí ovětlené uličky s historickými vánočními trhy. Se svou výzdobou a nezapomenutelnou atmosférou každoročně lákají originální trhy tisíce návštěvníků. O těch domácích, vídeňských i budapešťských slyšíme každý rok, takže tentokrát jsme vybrali něco jiného.

Jedinečné vánoční trhy

Vůně klobás a miliony drobností spojených s Vánocemi neodmyslitelně patří k vánočním trhem. Oproti těm ve vašem městě však v Salzburgu najdeme pár jedinečností. Doporučujeme ochutnat místní punč, chytit vánoční náladu pod Alpami, projít se po krásné vánočně vyzdobené ulici Getreidegasse a zažít atmosféru Mozarta. Vánoční trhy s magickou atmosférou probíhají současně na několika náměstích.

Rodiště Mozarta

Vyhnout se zde Mozartovi, místnímu rodáků, je zkrátka nepředstavitelné. S atmosférou Mozarta se budete setkávat na každém kroku. Čokoládová pochoutka, Mozartovy koule, se vyrábí v několika napodobeninách. No jen v jednom obchodě v Salcburku je možné ji najít podle originální receptury.

Čtvrté největší město v Rakousku leží na severní straně Alp. Stará městská část si zachovala svou podobu z dob minulých až do současnosti a je zapsána do UNESCA. Na úskalí se nachází hrad Hohensalzburg. Toto město mělo v minulosti hospodářskou prosperitu díky těžbě soli. V současnosti je městem historických památek, kulturních akcí, ale i neopakovatelných vánočních trhů. Historické uličky Salzburgu jsou vyzdobeny a osvětlené a ohromující je i procházka podél řeky, lemované měšťanskými domy.