10 nejkrásnějších městeček v Itálii

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 1

Manarola, Cinque Terre

Manarola (úvodní foto), která bývá považována za nejkrásnější z pěti městeček tvořících známý region Cinque Terre (UNESCO), je úžasné sídlo s pestrobarevnými domy na skalnatých svazích nad Středozemním mořem. Tak jako většina pobřežních měst v Itálii nabízí vynikající regionální kuchyni a malou pláž, a protože přístup zajišťuje pouze jedna úzká silnice, tohle útočiště Vám zaručuje klidné prostředí.

Doporučený hotel: Grand Hotel Portovenere 5* (30 minut lodí z Manaroly)

Akční nabídka ubytování:

.

San Gimingnano,Toskánsko

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 2

Toskánsko je jeden z nejznámějších regionů Itálie a jeho klenotem je San Gimignano. Malé městečko uprostřed italského vinařského regionu nabízí úzké ulice, malebná náměstí a věže z 13. staletí (dříve jich bylo asi 70). A přestože jsou věže skvělým objektem pro fotografování, původně byly vybudovány na obranu kvůli útokům mezi vznešenými rody v oblasti. Jedná se skvělé místo, kam se můžete na pár dní uchýlit a dopřávat si domácí těstoviny, toskánské červené víno a nepřekonatelné západy slunce nad zemědělskou půdou (ale pozor na davy turistů v létě).

Doporučený hotel: COMO Castello Del Nero Hotel & Spa 5* (14 km od San Gimignana).

Akční nabídka ubytování:

.

Positano, Amalfitánské pobřeží

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 3

Asi hodinu cesty autem od Neapole leží městečko Positano na jedné z nejscéničtějších silnic světa na italském Amalfitánském pobřeží. Městečko nabízí příjemnou pláž a útulné restaurace, ale ještě nejpůsobivější je, když se na něj díváte z dálky: jen tehdy si člověk uvědomí, že Positano pokrývá horský svah a že ho tvoří vrstvy domů v maurském stylu umístěné nad sebou.

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží

Doporučené hotely: Le Sirenuse 5*, Villa Franca 5* a Casa Angelina 5* (6 km od Positana).

Akční nabídka ubytování:

.

Bellagio, Komské jezero 

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 4

Jen málo míst je tak romantických a malebných jako Komské jezero a ještě méně městeček je krásnějších než Bellagio. Přezdívá se mu „Perla na jezeře“ a nabízí několik hotelů a restaurací špičkové úrovně, které skýtají skvělá místa, kde se můžete kochat panoramatickými výhledy na jezero a Alpy v dálce. Pro městečko jsou charakteristické asi sto let staré budovy, kamenné ulice a malebné schodové uličky s obchody vystavujícími nejlepší zboží od italských designérů.

Doporučené hotely: Grand Hotel Tremezzo 5* (15 minut lodí z Bellagia), Grand Hotel Villa Serbelloni 5*

Akční nabídka ubytování:

.

Alberobello, Apulie 

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 5

Alberobello (UNESCO) se nachází v Apulii (Puglia) nedaleko pobřežního města Bari. Alberobello je krásné městečko proslulé svými trulli, kterých je zde 1500. Jsou to typické domky s kónickou střechou vybudované bez malty. Všechny trulli jsou natřeny zářivě bílou barvou, až oči přecházejí v horkém středomořském letním slunci. Mnohé z nich jsou pronajímány na krátké pobyty, takže Alberobello je skvělým místem, kde si můžete dopřát pár dní odpočinku, dobrého jídla a historie.

Doporučený hotel:Borgo Egnazia 5* (25 km od Alberobella)

Akční nabídka ubytování:

.

Castelmezzano, Basilicata

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 6

Městečko Castelmezzano na útesech vysoko v Lukánských Dolomitech skýtá vše pro autentický zážitek z Itálie: skvělé víno podávané v malebných tavernách, čerstvé potraviny z okolních farem a tiché úzké uličky plné historie a tradic. V Castelmezzanu také najdete Volo dell’Angelo („Let anděla“), pozoruhodnou pěší turistickou stezku, která vede po vrcholech útesů a skal, takže bývá považována za jednu z nejlepších pěších turistických tras v Itálii.

Doporučený hotel: Hotel Dolomiti 3*  

Akční nabídka ubytování:

.

Matera, Basilicata

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 7

Městečko Matera, známé jako Città dei Sassi („Kamenné město“), se nachází na jihu Itálie v regionu Basilicata. Kvůli své kráse a jedinečnosti je na seznamu památek UNESCO. Matera je ve skutečnosti jedno z nejstarších a nejpůsobivějších měst nejen v Itálii, ale i na světě, přičemž sloužilo jako pozadí pro řadu hollywoodských filmů. Městečko je proslulé především svými sassi, prastarými jeskynními obydlími vytesanými přímo do skály okolních kopců, které představují mimořádný pohled.

Doporučený hotel: Sextantio Le Grotte Della Civita 4*

Akční nabídka ubytování:

.

Civita di Bagnoregio, Lazio

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 8

Civita di Bagnoregio je magické, surrealické, fantastické místo na vrcholu tufového kopce, kam se dostanete pouze po úzkém mostě pro pěší. Přezdívá se mu Città che muore („Umírající město“) kvůli stálé erozi tufových skal, v nichž se nachází. Citadela leží na poloviční cestě mezi městem Orvieto a Bolsenským jezerem a má etruské a středověké kořeny. Civita di Bagnoregio spočívající mimo čas a prostor je nepochybně jedno z nejkrásnějších a nejcharakterističtějších městeček v zemi.

Doporučený hotel: Case di Civita 5* (apartmán) 

Akční nabídka ubytování:

.

Cefalu, Sicílie

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 9

Na jednom z nejkrásnějších ostrovů světa, na Sicílii, mezi horami a pobřežím a jen hodinu cesty autem od Palerma leží idylické Cefalu. Je to malé, ale oblíbené městečko, především mezi milovníky slunce a pláží z jiných částí Itálie. Kromě nádherných pláží a úzkých středověkých ulic Cefalu nabízí také skvělé sicilské restaurace a stylový noční život, především v letních měsících, kdy se zdejší populace ztrojnásobí. Pohled z pláže na městečko s hornatým pozadím patří k nezapomenutelným.

Doporučený hotel: Casa Del Lavatoio 4*

Akční nabídka ubytování:

.

Ravello, Amalfitánské pobřeží

10 nejkrásnějších městeček v Itálii 10

Ravello, malé půvabné městečko 350 m nad mořem, představuje hudbu přírody. Půvab zdejší krajiny, monumenty a pozoruhodné vyhlídky upoutaly mnoho evropských umělců, kteří sem přišli hledat inspiraci. Dnes je městečko Ravello známé především díky letním koncertům klasické hudby pod širým nebem v krásných patricijských vilách s působivými italskými zahradami Rufolo a Cimbrone (obojí nabízejí také hotely) ležícími o krok blíže obloze.

Doporučené hotely: Belmond Hotel Caruso 5*, Hotel Rufolo 4*, Hotel Villa Cimbrone 5* 

Akční nabídka ubytování: