5 NEJDRAŽŠÍCH ZBYTEČNOSTÍ, KTERÉ V ŽIVOTĚ NEBUDETE POTŘEBOVAT

5 NEJDRAŽŠÍCH ZBYTEČNOSTÍ, KTERÉ V ŽIVOTĚ NEBUDETE POTŘEBOVAT 1

To, že je něco extrémně drahé, bohužel ve většině případů znamená, že je to hlavně nepotřebné a zcela zbytečné. Lidská marnotratnost vládne světem a tak přicházíme s žebříčkem toho nejdražšího a zároveň nejméně potřebného z oblasti luxusu. Tentokrát žebříček „NEJ“ věcí neseřadí podle ceny, ale podle jejich stupně zbytečnosti.

5.Nejdražší hračka na světě: Gundam – $ 41,000 dolarů

Tato 13 cm vysoká miniatura japonského animovaného hrdiny je vyrobena z čisté platiny o váze 1400 gramů. Figurka vznikla na základě spolupráce japonského klenotnictví Ginza Tanaka a výrobce hraček Bandai Co.

4.Nejdražší pizza na světě: Louis XIII – $ 12,000 dolarů

Tato nejdražší pizza se vyznačuje hlavně tím, že těsto na její přípravu musí být odleželé 72 hodin. Chuť nejdražší pizzy světa dodávají tři druhy kaviáru, Bufala mozzarella, humry z Norska a zrnka růžové australské mořské soli z řeky Murray.

3.Oficiální nejdražší televizor na světě: Yalos Diamond LCD TV – $ 130,000 dolarů

Většina lidí si TV vybírá podle parametrů, ale při nejdražším televizoru na světě počítáme diamanty. Yalos Diamond ma rám osazený diamanty o váze 20 karátů a části televizoru jsou pozlacené bílým zlatem.

2.Nejdražší kriketový míček na světě – $ 68,000 dolarů

Míčky jsou vlastně dvě. Byly vyrobeny společností Gitanjali Gems Limited jako ocenění světového kriketového turnaje, který se konal v roce 2007. Každá diamantová koule je zdobená 5728 diamanty.

1.Nejdražší čajové pytlík na světě – $ 14,000 dolarů

Toto čajové pytlík bylo vyrobeno klenotnictví Boodles, na počest 75. narozenin britské společnosti PG Tips a při jeho výrobě, bylo použito 280 diamantů.