5 NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍCH MÍST V CENTRU SINGAPURU

5 NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍCH MÍST V CENTRU SINGAPURU 1

Singapur si už třetí rok drží titul nejdražšího města na světě, které je zároveň i dokonalým obrazem luxusu a přepychového životního stylu. Podívejte se na pět nejzajímavějších atrakcí v centru města, které si stihnete ohlédnout klidně i za jediný den.

Připravte se, že Singapur je drahá záležitost a při jeho návštěvě budete muset hlouběji sáhnout do kapsy. Vězte však, že to bude stát za to! Protože žijeme jen jednou, tak si vychutnávání luxusu pětihvězdičkového hotelu s nekonečným bazénem na střeše a výhledem na mrakodrapy lemující marinu, klidně můžete dovolit.

Marina Bay Sands – ikona velkolepého Singapuru a jeden z nejdražších pětihvězdičkových hotelů vůbec, láká návštěvníků ze všech koutů světa na luxusní obchody módních návrhářů, kasina světového formátu a především na koupání a pohled z nekonečného bazénu umístěného na 57. patře. Bazén je dostupný výhradně pro hotelové hosty, avšak běžný smrtelník může pokochat dechberoucím pohledem na krásy ostrovního státu ze Sands Sky Parku. Pohled na Marina Bay je vskutku bohémský. Až budete stát před tímto velkolepým dílem, ucítíte nepopsatelnou všudypřítomnou energii. Ve večerních hodinách si nenechte ujít famózní laserovou show doprovázenou opěrnou hudbou, přímo na obloze nad hotelem.

Singapore Flyer si vysloužil status nejvyššího vyhlídkového „ruského kola“ na světě, s fascinujícím panoramatickým výhledem na okolí města i na vzdálené Indonéské ostrovy. Od známého London Eye je Singapore Flyer až o 30 metrů vyšší a v nejvyšším bodě dosahuje závratnou výšku 165 metrů.

Botanická zahrada Gardens By The Bay se pyšní bohatou sbírkou exotických rostlin i stromů. Absolutní vychytávkou je procházka v korunách dominantních „superstromů“, které mají i praktické využití ve formě zavlažovacího systému. Z tohoto místa se naskýtá perfektní výhled na ikonický hotel Marina Bay Sands, Singapore Flyer i jeden z největších přístavů světa.

Jednou do roka se toto luxusní město změní na městský závodní okruh určený pro závody Grand Prix Formule 1. Závody se konají výhradně ve večerních hodinách, pod umělým osvětlením. Každoročně tento závod přitáhne zrak fanoušků z celého světa. Jedná se o velkolepou show, doprovázenou drsným zvukem silných motorů, vůní spálených pneumatik a na závěr ukončenou velkolepým ohňostrojem.

The Merilion Statue – socha „mořského lva“ chrlícího vodu je dalším symbolem Singapuru. Rybí tělo této osmimetrové sochy představuje rybářskou vesničku, ze které se postupem času zrodilo megalomanské město plné mrakodrapů.