Omega přidala do rodiny Speedmaster novinku s ciferníkem z meteoritu

Omega přidala do rodiny Speedmaster novinku s ciferníkem z meteoritu 1

Skutečně zajímavý sled událostí poznamenal historii hodinek Omega Speedmaster. Švýcaři chtěli vyrobit precizní hodinky pro automobilové závodníky a to se jim podařilo. Hodinky však byly tak přesné, že zájem o ně projevila i NASA, která je testovala po boku dalších hodinek a zjistila, že právě modely Speedmaster od Omegy dokáží zobrazit přesný čas i mimo Země. Později tak získali přezdívku Moonwatch a možná právě tato přezdívka inspirovala autory, aby vytvořili něco opravdu speciálního.

Výsledkem práce je model Speedmaster Grey Side of the Moon Meteorite, nástupce staršího modelu. Na rozdíl od něj však v sobě skrývají něco velmi výjimečného: Ciferník hodinek byl vytvořen z pozůstatků meteoritu, který v dávné minulosti dopadl na Zem. Jde o vskutku netradiční materiál a na naši planetu se dostal úplnou náhodou, ale Omega díky této náhodě mohla ukázat své měsíční hodinky v plné kráse.

Zevně se setkáme s dalšími prémiovými materiály. Omegy mají 44mm keramické pouzdro a lunetu z nitridu křemíku, který je ve srovnání s keramikou tvrdší a zároveň lehčí. Na lunetě pak lze nalézt vytištěn tachometr v růžově zlaté barvě, typické pro Ceragold od Omegy. Protože je dominantní barvou designu šedá, Ceragold zbavuje hodinky určité fádnosti, která by se zde objevila. Růžově zlaté jsou také ručičky a to i ty na komplikacích.

Samozřejmostí u těchto Speedmaster je chronometrem certifikován inhouse caliber 9300. Jejich cena atakuje částku 13 000 €.