5 VĚCÍ, KTERÉ NEJBOHATŠÍ LIDÉ SVĚTA DĚLAJÍ JINAK NEŽ MY

5 VĚCÍ, KTERÉ NEJBOHATŠÍ LIDÉ SVĚTA DĚLAJÍ JINAK NEŽ MY 1

Každý by chtěl být bohatý, o tom není pochyb. Nejbohatší lidé světa se však odlišují svými návyky, které jsou rozdílné od těch našich. Není těžké naučit se pár těchto zvyků a díky nim si vybudovat své vlastní bohatství. Jediné, co potřebujete, je kuráž, čas a odhodlání.

Bohatství však může pro každého znamenat něco jiného. Tučné bankovní konto a velký majetek je jen jeden z mnoha „typů“ bohatství. V tomto článku chápeme bohatství dvěma způsoby: jako bohatství života, které již máte a zároveň znamená nekonečný duševní růst, a jak materiální bohatství nejbohatších lidí na světě, kterým by asi nikdo nikdy nepohrdl.

Vaše tělo je jedna silná společnost a mysl je zakladatelem a vůdčí osobností celého komplexu. Vy jste zodpovědní za úspěšný chod společnosti – od špinavé práce, jako je čištění zubů, až po meetingy, na kterých ve vaší hlavě vznikají geniální nápady. Podívejme se tedy na 5 věcí, které dělají nejbohatší lidé na světě při vypořádání svých vlastních osobních korporací.

Každý den se učí něco nového

Tak jak to chodí v každé úspěšné společnosti, i vy potřebujete každý den nasávat nové informace. Nekonečné učení a získávání znalostí je něco, čím se zcela jednoduše můžete inspirovat od bohatých lidí. Nestojí to přitom žádnou námahu – pouze váš čas.

Úspěšní lidé se nepřestávají učit, následují nejnovější trendy, věnují se i oblastem, které zdánlivě nikdy nevyužijí. Naplno využívají možnost rozšiřovat své obzory každý den!

Více riskují

Utratíš 100% střel, které nevystřelí. – Wayne Gretzky

Problémem riskantních investic je fakt, že můžete přijít o všechny své peníze, pokud společnost nebude úspěšná. No zisk může být obrovský, když se jí bude dařit. Pokud se neumíte rozhodnout, zda zariskovat nebo ne, položte si jednoduchou otázku: co hůře se mi může stát, jak to, že přijdu o své peníze? Jaké benefity mi to přinese?

Co se týče vašeho tělesného a duševního bohatství, žádná investice není špatnou investicí. Investice do zdravé stravy je přínosem pro vaše tělo. Investice do kvalitní literatury vám pomůže získat nové poznatky. Pokud řeknete „ano“ na něco, co jste předtím nikdy v životě nezažili, je to chytrá investice k získání nových zkušeností.

Nebojí se přiznat vlastní odpovědnost

Jedině vy jste zodpovědní za vaše úspěchy i pády. Bohatí lidé to dobře vědí a jsou si vědomi vlastní zodpovědnosti. Nastavte si cíle a když se vám je nepodaří dosáhnout, zjistěte, co musíte příště udělat jinak. Akceptujte své chyby a pokuste se je napravit. Nikdy neobviňujte ostatních, že jsou zodpovědní za vaše selhání. Takto si vůbec nepomůžete!

Obklopují se experty

Věřte či ne, i lidé kolem vás vám mohou pomoci při dosahování cílů. Dejme si zcela jednoduchý příklad: chcete zhubnout deset kilo. Logicky vyhledáte známých, kterým se to podařilo a budete zjišťovat, jak to dokázali. Takto to může fungovat při všem.

Nehledejte lidí, kteří dané problematice rozumí, jen v okruhu vašich přátel. Překračujte hranice tohoto kruhu, najděte lidi, kteří vědí odpovídat na vaše otázky. Je to součástí nekonečného učení.

Začínají hned teď!

„První nejlepší období na zasazení stromu bylo před dvaceti lety. Druhé nejlepší je právě teď. „- čínské přísloví

Přítomnost je nejcennější věcí, jakou máte. Bohatí lidé si to uvědomují a využívají to ke své spokojenosti. Přítomnost můžete vlastnit pouze v jednom okamžiku, který vám vzápětí proteče mezi prsty. Je to dostatečný důvod, abyste s ní naložili moudře?