6 snadných kroků, jak se cítit zdravěji

6 snadných kroků, jak se cítit zdravěji 1

Praktikujte těchto šest nádherných a úžasných kroků a sledujte, jak se zlepšuje váš život. Ano, být zdravý v moderním světě je obtížné, protože z pohodlnosti konzumujeme nevhodné a nezdravé potraviny, nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny. V mnoha oblastech světa a společnostech považují za šílence ty, kteří praktikují jógu či objímání stromů.

Ale dost stěžování, protože pro vás máme recept. Svět se mění a neměly by existovat žádné výmluvy, pokud jde o vyzdravení, a o to žít život, který si přejete. Informace, nástroje a kontakty jsou dnes široce dostupné a pomohou vám najít si vlastní cestu ke spokojenému životu.

Dýchejte zhluboka

My, lidé, jsme opravdu dobří v potlačování emocí, v úzkosti či namlouvání si všeho negativního. Dokonce jsme se naučili i podvědomě potlačovat naše vnitřní potřeby. To vše je ale možné hodit za hlavu s několika hlubokými abdominálními nádechy.

Tento akt okysličení těla pomůže snížit stres, dostane vás do pohody a sníží krevní tlak. Zkuste to! Po dobu 2 minut zhluboka a pomalu dýchejte, uklidněte svou mysl. Budete se pravděpodobně cítit lépe než předtím.

Spěte při otevřeném okně

Svěží vzduch se nachází za vašimi zdmi. Vše, co musíte udělat, je nechat otevřené okno, aby některé molekuly kyslíku proklouzly do vaší ložnice. Samozřejmě nedoporučujeme, pokud žijete ve velmi znečištěné lokalitě, ale pokud máte štěstí a máte před okny ložnice strom a možná i zahradu, vytěžte z této výhody. Bylo prokázáno, že to pomůže lépe spát, cítit se svěže a zůstat klidným.

Woman Making a Heart Shape with Her Hands

Mějte více uspokojujícího sexu

Sex přináší požitek, rozkoš, radost, hru. Oživuje partnerské vztahy, udržuje pohodu, dává nám potomstvo. To není ale vše. Sex dokáže pozitivně působit i na naše zdraví.

Kromě toho, že je příjemný, je i velmi účinný jako forma terapie při nejrůznějších poruchách našeho nejcennějšího zdraví. Nejnovější výsledky výzkumů v medicíně, psychologii i kosmetickém průmyslu potvrzují, že sexualita má blahodárný účinek na fyzickou i psychickou kondici našeho těla, pleti i ducha.

Pravidelná sexuální aktivita má blahodárný vliv i na vlastní vnímání stárnutí. Starší lidé sexuálně aktivní se cítí mladší a zdravější a mají i méně zdravotních problémů. Je tedy velmi pravděpodobné, že pravidelný sex prodlužuje lidský život.

Řekněte si sami každý den: „Miluji tě“

Bonusové body máte, pokud to budete dělat před zrcadlem. Dokud nebudete milovat sami sebe, nikdy nebudete schopni vyjádřit a sdílet pravou bezpodmínečnou lásku s někým jiným. Formování milujícího pouta k sobě samému, schopnost přijmout i své nedokonalosti a věřit v splnění svých tužeb a potřeb – to vše je klíčem k trvalému štěstí a léčbě. Stojíte za to, a proto dělejte tento krok každý den a sledujte jak „rozkvetete“.

Beautiful young woman jumping on  the beach with a colored tissue

Vychoďte stres!

Mnohé kultury na celém světě se naučili potlačovat emoce a pohřbívají je skrze závislost nebo nekontrolovatelné přejídaní se. Namísto utápění se v mastném dobrém jídle jděte na procházku.

Možná budete potřebovat silnou vůli, ale když chodíte, okysličujete své buňky, trénujete na to, abyste dokázali čelit problémům a dokonce děláte svému tělu laskavost tím, že provádíte vůbec nějaké cvičení.

Pokud se budete cítit na nic a chcete to zajíst:

Pokud máte opravdu hlad, sáhněte po zdravé a syté svačince jako jsou ořechy, semena, a nebo ovoce. To zmírní vaši potřebu do něčeho se zakousnout, dokud nebudete mít jasnější hlavu. Pamatujte si – to, co potlačíte nebo čemu se vyhnete, se bude i nadále vracet zpět do vašeho života, dokud se s tím nevyrovnáte.

Řekněte lidem kolem sebe: „Miluji tě“

Výzkum ukazuje, že lidé, kteří mají silné sociální vazby, žijí nejdelší, nejšťastnější a plnohodnotný život. Buďte na to hrdí, a ctěte ty, kteří se vědomě rozhodli sdílet prostor a čas s vámi. Zajímejte se o druhé a pozitivně se vám to vrátí.