Americká armáda chce oblek ve stylu Iron Mana

Americká armáda chce oblek ve stylu Iron Mana 1

Americká armáda neboli US Army má v plánu během příštích tří let vyvinout oblek, který by z jejích vojáku udělal neporazitelné stroje.

Photo © Walt Disney Pictures
Photo © Walt Disney Pictures

Vytvoření takovéhoto krunýře je výzvou pro všechny technologické společnosti a vládní laboratoře. Vývoj se odehrává pod křídly operace TALOS (The Tactical Assault Light Operator Suit).

Mezi hlavní vlastnosti obleku by patřilo snímání fyzických aktivit vojáka, jakou je tělesná teplota nebo srdeční tep. Dále pak by v sobě oblek měl mít přenosný počítač, podobný, jaký používají Google Glass.

Neméně podstatnou součásti by měla být hydraulika použita v částech obleku kolem končetin, která by mnohonásobně zvýšila fyzickou výkonnost vojáka.

Mimo to by v obleku měli být zabudované zbraně, jak ale bude vypadat finální podoba neví ani samotná armáda. Ne všichni samozřejmě projektu věří, objevují se prohlášení, že takový oblek je jednoduše nesestavitelný.

V současné době americké obrané složky testují robota s názvem Atlas, který by měl pomáhat například při přírodních katastrofách. Pokud by se ve vývoji superobleku objevilo něco nového, nebojte se, budeme vás vždy informovat.