Hennessey představuje brutální SUV Velociraptor 800 Twinturbo s 810 koňmi !!!

Hennessey představuje brutální SUV Velociraptor 800 Twinturbo s 810 koňmi !!! 1

Americký tuner Hennessey Performance neupravuje jen některé z nejlepších sportovních aut na trhu, ale upravuje sedany, limuzíny a někdy dokonce SUV jako například takový Ford F-150 SVT Raptor. Z tohoto „pracanta“ vytvořili skutečné monstrum, VelociRaptor 800 se dvěma turby.

Jak název napovídá VelociRaptor 800 Twin Turbo, produkuje brutální výkon 810 koní a 5600 otáček za minutu. Výkon byl dosažen přidáním dvou turbodmychadel k výkonnému 6,2 litrovému agregátu V8. O další vylepšení se postarali hliníkové písty, kované ojnice, speciální systém sání „dual air-to-air front“ umístěný do mezichladiče. Seznam úprav je rozsáhlý a obsahuje další „upgrady“ v podobě nového výfukového potrubí, elektrické nastavení regulátoru a v neposlední řadě, přeprogramování řídící jednotky.

I přesto, že se nejedná o nejlehčí SUV na trhu, ani to mu nebrání, aby z 0 na 100km / h sprintoval pod neuvěřitelných 5 sekund!

Změnou sice jemnější, prošel interiér a hlavně sedačky. Ty obsahují logo společnosti a středový panel nese plechovou destičku, která nás informuje, v jakém autě sedíme. V tomto monstru by se svezl určitě ne jeden z nás.