10 nejlepších hradních a palácových hotelů

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 1

Inverlochy Castle Hotel, Skotsko

Inverlochy Castle Hotel (úvodní foto) je nejlepší luxusní hotel ve Skotsku s jedinečnou polohou mezi roklemi, jezery a horami v západní Skotské vysočině. Během cesty na svůj zámek Balmoral v roce 1873 královna Victoria strávila týden v Inverlochy, kde si načrtávala a zapsala do svého deníku, že dosud „nikdy neviděla hezčí a romantičtější místo“.  Každý ze 17 pokojů s vlastní koupelnou má individuální design a charakter spolu s nádhernými výhledy na areál a okolní hory. Večeře v některé zdejších tří jídelen, z nichž každá je vybavena a vyzdobena dobovým nábytkem, který daroval hradu Inverlochy norský král, vytváří jedinečný zážitek v bezkonkurenčním prostředí.

Akční nabídka ubytování: Inverlochy Castle Hotel

.

Umaid Bhawan Palace Džódpur, Indie

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 2

Umaid Bhawan Palace ležící vysoko nad pouštní metropolí Džódpur (Jodhpur), je poslední z velkých paláců Indie, který byl proměněn v luxusní hotel, jenž Vás zaručeně okouzlí. Hotel byl vybudován v letech 1928-1943 pro maharádžu Umaida Singha II., který se v roce 1923 uvolil postavit nový palác místo pevnosti Mehrangarh jako symbol nového Džódpuru, a také aby poskytl práci lidem z oblasti Marwar v době velkého sucha a hladu. Luxusní 5* historický hotel ležící na 26 akrech zelených zahrad s tančícími pávy a podzemním bazénem Zodiac Pool (foto) nabízí 64 naprosto fantastických apartmánů a pokojů ve stylu art deco. Okázalé interiéry se zlaceným nábytkem a elegantními řemeslnými výrobky jsou ve stylu art deco a doplňují je exotické nástěnné malby od polského exilového malíře Stefana Norblina. 

Akční nabídka ubytování: Umaid Bhawan Palace Jodhpur

.

The Emirates Palace, Abú Dhabí, SAE

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 3

The Emirates Palace byl vytvořen s cílem předvést arabskou kulturu světu. Nachází se na soukromé pláži dlouhé 1,3 km mezi zahradami a trávníky o rozloze 85 ha a má 114 kopulí, některé vysoké 80 m. Prochází tudy slavná nábřeží třída Corniche v Abú Dhabí pokračující na sever. Emirates Palace je druhý nejdražší hotel, který byl kdy postaven – překonává ho pouze Marina Bay Sands v Singapuru. Hotel měl vyšší stavební náklady než slavný hotel Burj Al Arab v sousední Dubaji. Nabízí 394 možností ubytování, z nichž 302 jsou pokoje a zbytek apartmány, všechny vyzdobené zlatem a mramorem. Hotel spadá pod řetězec Kempinski.

Akční nabídka ubytování: The Emirates Palace

.

The Castle Hotel, Ta-Lien, Čína

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 4

The Castle Hotel, spravovaný řetězcem Marriott The Luxury Collection,  představuje impozantní pohled coby palác-hrad v bavorském stylu mezi zelení v Lotus Mountain v Ta-Lienu (Dalianu) na severovýchodě Číny. Hotel shlížející na park Xinghai Square a Žluté moře nabízí 292 luxusních pokojů a apartmánů, a také 67 rezidencí, skýtajících úžasné výhledy na oceán a s pečlivým designem interiérů. Hotel, na jehož podobě pracovalo studio HBA Interior Design, se může chlubit honosným současným designem, kde každý detail (od výzdoby stěn a nábytku až po ozdoby a sbírky umění) vypráví příběh. I po rozsáhlé renovaci hotelu zůstává jeho exteriér věrný původní architektuře inspirované Evropou s individuálně vybranými kameny zdobícími fasádu hradu.

Akční nabídka ubytování: The Castle Hotel

.

Dromoland Castle, Irsko

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 5

Dromoland Castle, jeden z nejlepších hotelů v Irsku,  byl kdysi domovem O’Brienů z Dromolandu, kteří byli králi Thomondu a jejichž rodokmen sahá 1000 let zpátky k Brianovi Boru, jedinému Velkému králi Irska. Hosté zde mohou chodit po velkolepých schodištích pod lesknoucími se starožitnými lustry, elegantními chodbami a krásně vybavenými reprezentativními místnostmi, a odpočívat na plyšových nízkých pohovkách před velkými zdobenými krby, kde hoří oheň. Dromoland Castle nabízí hostům luxusní ubytování a zážitek, kdy mohou žít jako zemská šlechta obklopeni dechberoucí scenérií, naprostým luxusem a výjimečným servisem.

Akční nabídka ubytování: Dromoland Castle

.

Hotel de la Cité Carcassonne–MGallery By Sofitel, Carcassonne, Francie

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 6

Město Carcassonne obehnané hradbami stojí vysoko na kopci nad řekou Aude, shlíží na údolí Laurageais a zelené vinice Minervois. Jedná se o největší opevněnou citadelu v Evropě, kde je každý kámen němým svědkem romantické minulosti. Hôtel de la Cité Carcassonne – MGallery By Sofitel stojí mezi dvěma historickými památkami, zámkem Comtal a gotickou bazilikou svatých Nazaria a Celsa, v krásných zahradách. Každý z jeho 60 pokojů a apartmánů je individuálně vybaven a vyzdoben v tradičním stylu, což doplňuje moderní pohodlí a nejmodernější zařízení včetně klimatizace, zvukové izolace, přímého telefonického volání a TV. Nová výzdoba hotelu byla provedena ve spolupráci si proslulými designéry Gerardem Galletem a Jean-Michelem Leyem. 

Akční nabídka ubytování: Hotel de la Cité Carcassonne – MGallery By Sofitel

.

Castello Banfi – Il Borgo, Toskánsko, Itálie 

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 7

Starobylé kamenné městečko vzniklo na samém počátku 18. století ve stínu hradeb a věží hradu Castello di Poggio alle Mura a sloužilo jako obydlí pro zemědělce, kteří dřeli pro bohaté majitele půdy. Dnes je hrad proměněn v luxusní pokoje a apartmány „korunního klenotu toskánské pohostinnosti“. V Castello Banfi – Il Borgo naleznete rafinovanou a exkluzivní atmosféru, kde můžete relaxovat ponořeni do prostředí toskánské krajiny v jednom z nejhistoričtějších, nejpůsobivějších a nejlépe zachovalých sídel. Hotel nabízí 9 pokojů a 5 apartmánů, každý s jinými rozměry, polohou a výzdobou, ale všechny vybaveny pečlivě zvoleným nábytkem, tkaninami a luxusními doplňky. Castello Banfi – Il Borgo se nachází na vrcholu kopce, takže všechny pokoje skýtají pozoruhodné výhledy na okolní údolí s vyhlášenými vinicemi.

Akční nabídka ubytování: Castello Banfi – Il Borgo

.

Chateau Saint-Martin Spa, Cote d´Azur, Francie

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 8

Chateau Saint-Martin & Spa, člen prestižní skupiny Oetker Collection, leží na 13 ha skalnatého svahu a shlíží na středověké městečko Saint-Paul-de-Vence. V dálce je možné vidět modré Středozemní moře, takže hledáte-li romantické a soukromé ubytování na Francouzské riviéře, nemusíte hledat dále. Hrad pocházel z roku 1115, kdy rytíři templáři získali zemi od provensálského knížete. Chateau Saint Martin byl vybudován v roce 1936, ale část templářského hradu, poničená zeď a zbytky padacího mostu, zde stojí coby mocné připomínky bohaté historie místa. Všechny pokoje pro hosty mají nádherné rafinovaný interiér, kdy majitel věnuje pozornost každému detailu a zařízení skýtá fantastické výhledy na část Azurového pobřeží od Nice po Cannes.  

Akční nabídka ubytování: Chateau Saint-Martin Spa

.

Ashford Castle, Irsko

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 9

Bezkonkurenční servis a 5* luxus na Vás čeká v nádherném Ashford Castle, který je součástí skupiny Red Carnation Hotel Collection a člen Leading Hotels of the World. Hrad stojí v pozoruhodném areálu o rozloze 350 akrů na malebném břehu jezera Lough Corrib, pochází z roku 1228 a má skvělé interiéry plné starožitného nábytku, krásných textilií a jedinečných prvků na každém kroku. Při výběru z 82 pokojů, apartmánů a chat, řadě možností aktivit a spoustě promyšlených prvků se hosté mohou těšit z proslulé irské pohostinnosti ve velkém měřítku. Od dobrého jídla po bohatství aktivit hned za dveřmi, pobyt v Ashford Castle nabízí perfektní romantickou dovolenou, odpočinek a elegantní soukromé akce.  

Akční nabídka ubytování: Ashford Castle

.

Taj Lake Palace, Udajpur, Indie

10 nejlepších hradních a palácových hotelů 10

Taj Lake Palace je mramorová fantazie, která majestátně pluje na klidném modrém jezeře Pichola. Hotel má 83 centrálně umístěných klimatizovaných pokojů včetně 17 apartmánů, z nichž některé jsou opravdu dechberoucí. Vybudován byl v roce 1746 jako odpočinkový palác pro panovníka Jagata Singha II.. Pozoruhodný palác, který byl zrestaurován do své původní slávy, se stal celosvětově známým poté, co se zde natáčela bondovka Chobotnička (1983). Historický hotel má 66 luxusních pokojů a 17 velkolepých apartmánů. Jeho poloha na ostrůvku uprostřed jezera dává všem pokojům dechberoucí výhledy na sousední Městský palác, pohoří Aravalli, kopce Machla Magra a palác Jag Mandir. Možná nejromantičtější hotel na světě v paláci starém 262 let nabízí hostům jedinečnou směsicí klidu a honosnosti.

Akční nabídka ubytování: Taj Lake Palace