Argentinské vinařství považované za nejlepší na světě

Argentinské vinařství považované za nejlepší na světě 1

Mnoho zemí vyrábí vynikající a jedinečné víno, ale už druhý rok po sobě zvítězilo jedno vinařství – Bodega Zuccardi Valle de Uco v Argentině – jako nejlepší na světě. Při udílení cen v soutěži o nejlepší vinařství World’s Best Vineyards zvítězilo Bodega Zuccardi Valle de Uco získalo titul nejlepší vinařství na světě a za nejlepší vinařství v Jižní Americe. Z důvodů omezení cestování kvůli covid-19 byly ceny udělovány při virtuálním ceremoniálu. Soutěž se zaměřovala na kvalitu turismu a prošlo jí více jak 1500 vinařství z celého světa. Seznam asi 500 vinařství byl zúžen na nejlepších 50, kde se hodnotilo víno, ale také celkový dojem zákazníka, prohlídky vinařství, ochutnávky, prostředí, jídlo, personál, výhledy, hodnota v penězích, renomé a přístupnost.  

Vinařství v argentinské Mendoze bylo otevřeno teprve v roce 2016 a je proslulé svojí produkcí vína z vysokých nadmořských výšek vypěstovaného na vápencovém podloží. Vinařství nabízí prohlídky i ochutnávky. Také má restauraci, která může pojmout až 50 sedících hostů, jimž nabízí gurmánské jídlo a kombinace vína s jídlem.

„Je to jistě velké uznání pro rodinu, která věří v místo, kde žije a pěstuje své víno. Vinařství se inspiruje samotnými Andami, pohořím, které určuje identitu našeho vína. Naše vinařství se snaží být součástí krajiny, ne s okolním prostředím soupeřit, takže bude aktuální ještě dlouho – zakládá se totiž na identitě místa. Je zde velké pouto mezi vinařstvím a naším způsobem výroby vína,“ řekl Sebastián Zuccardi na udělení ceny.  

K dalším vinařstvím, která byla jmenována mezi nejlepšími na světě, patří Rippon na Novém Zélandu, Robert Mondavi v USA, Bodega Garzón v Uruguayi, Domäne Wachau v Rakousku, Montes v Chile a Bodegas de los Herederos del Marqués de Riscal v proslulé vinařské oblasti Rioja ve Španělsku.

Argentinské vinařství považované za nejlepší na světě 2

Adresa: Costa Canal Uco s/n – Paraje Altamira, San Carlos, Mendoza, Argentina

Web: https://zuccardiwines.com/

O argentinském víně