Jak se dostat z Říma na Capri

Jak se dostat z Říma na Capri 1

Něco přes 200 km od Říma vzdušnou čarou leží idylický ostrov Capri, kam se můžete vydat na jednodenní výlet nebo na 2-3 dny, když budete chtít uniknout z ruchu velkoměsta plného turistů. Protože se jedná o ostrov, jediná možnost, jak se tam dostat, je po moři nebo helikoptérou (na ostrově není letiště). Po celý rok plují trajekty spojující ostrov s Neapolí a Sorrentem.

K nejjednodušším možnostem, jak se dostat z Říma na Capri, však patří organizovaný jednodenní výlet. Zde se dozvíte různé možnosti, jako se se tam dostat.

 

Z Říma na Capri vlakem a lodí

Nejoblíbenější způsob, jak se dostat z Říma na Capri, je vlakem z Neapole a pak trajektem na ostrov. Vlaky z Neapole odjíždějí z centrálního vlakového nádraží Roma Termini. Nejrychlejší, ale také nejdražší, jsou vlaky Eurostar Frecciarossa (TAV): z Říma do Neapole jen něco přes hodinu. Za zhruba poloviční cenu můžete jet vlakem Intercity, což trvá asi 2 hodiny. Nejekonomičtější je pak Interregionali, kdy jízdenka stojí asi polovinu jak u Intercity, ale zároveň cesta travá téměř 4 hodiny. Ekonomická možnost proto není vhodná v případě jednodenního výletu, ale je to praktická alternativa, pokud plánujte strávit noc v Neapoli nebo na Capri. Pokud po příletu na letiště Fiumicino v Římě budete mířit přímo na Capri, jeďte kyvadlovým vlakem Leonardo Express na nádraží Roma Termini a tam přestupte na vlak do Neapole. Počítejte s minimálně 3 hodinami od příletu do Říma po příjezd na Capri v případě, že přiletíte hned ráno a podaří se Vám chytit všechny spoje. Pokud však přiletíte až pozdě odpoledne, počítejte s ubytováním v Římě nebo v Neapoli.

V Neapoli trajekty odplouvají ze dvou různých mol. Rychlé trajekty, kterými plavba na Capri trvá asi 40 minut, odplouvají z Mola Beverello na Piazza Municipio; pravidelné trajekty a pomalé trajekty (50 minut/80 minut) odplouvají z Calata di Massa o něco dál na nábřeží východním směrem. Jak lze očekávat, rychlé trajekty bývají nejdražší a pomalé nejlevnější. Jízdní řády trajektů nabízejí časté  spoje po celý den. K Molu Beverello se dostanete z hlavního vlakového nádraží (Napoli Centrale) v Neapoli buď taxíkem (snažší možnost, pokud máte blízké spojení nebo hodně zavazadel), nebo metrem Linkou 1 ve směru „Piscinola“. Vystoupíte na Piazza Municipio a půjdete asi 100 m k trajektu. K oběma přístavištím se dostanete autobusem Alibus, který zastavuje na Piazza Garibaldi před nádražím (kde zakoupíte jízdenku na autobus). Míříte-li k přístavišti Calata Porta di Massa, požádejte řidiče, aby Vám zastavil na Via Marina; pokud zastávku přejedete, pokračujte na Piazza Municipio (což je zastávka pro Molo Beverello) a vraťte se bezplatným kyvadlovým autobusem, který jezdí mezi oběma přístavišti. Den předem si v každém případě ověřte stav trajektu a jízdní řád, protože se často mění a navíc rychlé trajekty nevyplouvají, pokud je neklidné moře. Mezi vlakovým nádražím a Vaším hotelem na Capri si také můžete zařídit dopravu taxi a rychlým trajektem.

 

Z Říma na Capri s organizovaným zájezdem 

Jak se dostat z Říma na Capri 2
Modrá jeskyně na Capri

Pohodlný způsob, jak si prohlédnout ostrov s jeho atrakcemi, aniž byste museli všechno zařizovat sami, představuje organizovaný jednodenní výlet z Říma na Capri. Výlet trvající asi 13 hodin zahrnuje dopravu pohodlným autobusem do Neapole. Z Neapole budete pokračovat křídlovým člunem na Capri (45 minut), a pak autobusem do Anacapri, krásného městečka na ostrově. Poté, si prohlédnete pamětihodnosti a atrakce Capri s průvodcem, budete nakonec mít nějaký čas pro sebe, abyste se samostatně prošli a dali si jídlo. Také se můžete další lodí vydat k proslulé Modré jeskyni. Zpátky do Říma se dostanete stejnou lodí a autobusem.

 

Z Říma na Capri autem a lodí

Plánujete-li jet z Říma autem, můžete plout trajektem z Neapole (cesta po A1/E45 trvá 2 hodiny a 20 minut) nebo ze Sorrenta v Neapolském zálivu. Druhá možnost je asi o 50 minut dál po E45, ale je dobrou volbou pro ty, kdo zde chtějí strávit noc či dvě. V obou případech bude třeba opustit auto a pokračovat trajektem, protože na Capri po většinu roku nemají motorová vozidla povolen vstup (a ani by Vám k ničemu nebylo, protože tam vede jediná silnice). V Neapoli necháte své auto na parkovišti Parcheggio Buono u Mola Beverello nebo Parcheggio Brin na Via Marina pro přístaviště Calata Porta di Massa (můžete si vybrat kterékoli z nich, protože obě jsou autobusem spojeny s přístavem). V Sorrentu odplouvají trajekty na Capri z Marina Piccola a můžete zaparkovat přímo tam na parkovišti Garage Marina Piccola, nebo použít kryté parkoviště Parcheggio Correale a pokračovat taxíkem do přístavu. Spolu s příležitostí vidět krásné Sorrento je výhodou této trasy zdejší scenérie, protože trajekt pluje kolem krásného úseku Amalfitánského pobřeží. Trajekty odplouvají mnohokrát za den. Rychlejší, ale dražší možnost ze Sorrenta představuje soukromý motorový člun, kdy plavba trvá asi 20 minut a obvykle zahrnuje dopravu taxi přímo do Vašeho hotelu. Na stránkách Capri najdete také spojený soukromými loděmi.

 

Z Říma na Capri limuzínou a vodním taxi

Soukromá doprava představuje nejjednodušší luxusní možnost, která Vám ušetří čas a problémy spojené s hledáním správného vlaku, tlačením zavazadel, ptaním se na směr v cizí řeči a dopravou z přístavu do Vašeho hotelu na Capri. Tato luxusní možnost má samozřejmě také odpovídající cenu, obvykle však zahrnuje až 5 osob, takže pro rodinu s dětmi může vyjít jen na o něco dráž než samostatné jízdenky. Tato možnost bez stresu zahrnuje dopravu soukromým autem s řidičem přímo z přístaviště trajektů, plavbu soukromým motorovým člunem a taxi do Vašeho hotelu na Capri (takže obejdete často chaotické zařizování taxi, jízdenek atd. v přístavišti trajektů). V ceně je zahrnuta veškerá přeprava zavazadel. Méně drahá, ale neméně pohodlná možnost je pak doprava limuzínou a rychlým trajektem zahrnující veškerou přepravu zavazadel a dopravu do hotelu na Capri.

 

Z Říma na Capri helikoptérou

Nejrychlejší a rozhodně nejdražší způsob, jak se dostat z Říma na Capri, představuje helikoptéra. Let trvá 70 minut a služby zahrnují dopravu soukromým vozem minivan do Vašeho hotelu na Capri, tak jako vyzvednutí z Vašeho hotelu nebo z letiště v Římě. Přitom je možné přepravit až 5 osob najednou, ale jak říká přísloví „pokud se potřebujete ptát na cenu, není to nic pro Vás.“

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri

Akční nabídka ubytování

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com  ,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.