Aston Martin DB9 odchází pomalu do důchodu

Aston Martin DB9 odchází pomalu do důchodu 1

Na konci tohoto roku se rozloučíme s dalším kultovním automobilem Aston Martin. Do důchodu pomalu odchází model DB9, který zde byl s námi téměř 12 let. Vzdejme proto hold tomuto ohromujícímu motoristickému úspěchu.

Britská společnost Q osedlala Aston Martin DB9 Volante. Výsledek stojí za to a pomůže charitě.

Ještě nedávno jsme se loučili s modelem Land Rover Defender a nyní toto: konec pro Aston Martin DB9. Děje se tak po 12 letech úspěchů a slávy. Model DB9 je stále ikonou britské značky. Od září tohoto roku bude na trhu nový a poslední DB9 GT jako kupé i kabriolet. Standardní DB9 již k dispozici nebude.

Je Aston Martin DB5 to nejkrásnější Bondovo auto?

Design interiéru a motor v DB9 byl převzat z modernějšího modelu Vanquish. Automobil je tak větší luxusnější a silnější. Vnější design zůstává stejně nadčasový. Poprvé byl představen v roce 2003, ale dnes vypadá stejně dobře jako předtím. Model DB9 je stále jedním z nejelegantnějších a nejkrásnějších moderních automobilů. Těchto aut se vyrobilo celkem 16.000 kusů.

Nový model GT je bezpochyby nejlepším z modelové řady. Nová je palubní deska, která byla také převzata z modelu Vanquish. Velká dotyková obrazovka spolu s krásnými skleněnými dotykovými tlačítky pracuje přesně tak, jak byste očekávali. Nárůst výkonu na 540 koní má zajistit stovku za 4,5 sekundy a DB9 GT by měl dojít dech až při rychlosti 293 km/h.

Aston Martin představil limitovanou edici chladičů lahví z 24 karátového zlata.

Na exteriéru jsou patrné minimální úpravy předních a zadních světel. Zadní difuzor a přední spoiler jsou na GT nalakované načerno, karoserie má více uhlíkových vláken a standardem jsou 20-palcové disky. Sedadla vyfasovali exkluzivní kožený potah „Glen Cloe“. Novinkou je malý detail – logo GT vyšité na opěradlech hlavy. Za staronový Aston Martin DB9 GT zaplatíte v přepočtu téměř 200 000 €.