Zajímavosti z Las Vegas

Zajímavosti z Las Vegas 1

Co se děje v Las Vegas, mělo by zůstat v Las Vegas, ale některé bláznivé příběhy, které se v tomto městě hazardu a zábavy odehrály, jsou příliš dobré na to, abychom si je nechali pro sebe. Zde uvádíme ty nejzajímavější.

 

Kdo by nesnil o tom, že půjde do Las Vegas a odejde odtud jako milionář? Nejšťastnější hráč všech dob je zřejmě Elmer Sherwin, který ve věku 76 let vyhrál Megabucks jackpot ve výši 4,6 mil. USD hned v první den otevření hotelu Mirage (1989). Sherwin se rozhodl zkoušet štěstí a podruhé vyhrát jackpot, takže pokračoval v hraní jednou či dvakrát týdně (ale možná jen potřeboval uspokojit svoji závislost). V každém případě o 16 let později ve věku 92 let vyhrát 21 mil. USD, tentokrát však dal většinu výhry na charitu. Sherwin měl v plánu vyhrát potřetí, avšak zemřel o 3 roky později.

 

Při pohledu z vesmíru je Las Vegas nejzářivější město na Zemi, které spotřebuje 5600 MW elektřiny denně, ta však nepochází pouze z Hooverovy přehrady, jak byste se mohli domnívat. Některé hotely totiž hledí na ekologický dopad a mají certifikaci LEED, např. Mandarin Oriental, Aria a Vdara Hotel & Spa. Kromě toho má hotel Bellagio ekologické limuzíny a hotel Palazzo na své střeše rozsáhlý systém solární energie.

 

Každoročně ve Vegas uzavře manželství asi 120 000 lidí a oddací úřad The Clark County Marriage Bureau vydá licenci na místě za pouhých 77 USD. Není proto divu, že je k dispozici tolik možností uzavření manželství jako kasin: pětiminutová drive-thru svatba v autě u okénka, svatba s tématikou KISS, kde kněze zastupuje imitátor Gene Simmonse, svatba na vyhlídkovén kole Big Roller, na vyhlídkové terase repliky Eiffelovky, pod vodou v akváriu Silverton… nebo dokonce před slavnou značkou „Welcome to Las Vegas“

 

Zní to sice jako městská legenda, ale základ je pravdivý: skandál propukl v roce 1980, když někdo zaslechl, jak se zdravotní sestry při v nemocnici v Las Vegas sázely, kdy pacient zemře, a jedna z nich prý manipulovala s přístroji, aby vyhrála. Podle webu Snopes je příběh pravdivý, ale zmíněná sestra byla později zbavena obvinění; vtipy, které si dělala na toto téma, byly vysvětleny jako obranné mechanismy při zvládání její velmi náročné práce.

 

Přemýšleli jste někdy o tom, co byste dělali, kdyby nastala zombie apokalypsa? Na různé možnosti se můžete podívat v zařízení Zombie Apocalypse Store, které nabízí interaktivní simulaci takové události. Účastníci musí vyčistit postiženou oblast tím, že eliminují co nejvíce zombie, a vše zakončí únikovou hrou. Zdejší prodejna nabízí potřeby pro přežití a předměty pro sebeobranu, ale také lekce házení nožem v zadní části.

 

Kvůli propagaci svého přesunu do Las Vegas v roce 2007 plánoval Michael Jackson vytvoření robota se svojí podobou vysokého 15 m, který by se toulal pouští a vystřeloval laserové paprsky. Myšlenkou bylo, aby tohle bylo první, co uvidí lidé přilétající na Mezinárodní letiště McCarran. Jsme trochu zklamaní, že k tomu nedošlo – a že Jackson nikdy v Las Vegas sólově nevystoupil, přestože zde byl častým hostem.

 

Personál letecké základny Oblast 51, významného vojenského zařízení ležícího 161 km severně od města, bydlí v Las Vegas a každý den se letecky dopravuje do práce neoznačenými letadly z omezeného terminálu na letišti McCarran. Existuje hojnost konspiračních teorií ohledně Oblasti 51 – prý zde zajali mimozemskou kosmickou loď, a také zinscenovali přistání na Měsíci v roce 1969… Tomu napomohla také skutečnost, že CIA její existenci oficiálně nepřiznávala až do roku 2013. Lidé podnikají výlety co nejblíže je to možné, včetně jízdy po „mimozemské dálnici“ (Extraterrestrial Highway) a zastávky u „schránky pro mimozemšťany“ (Alien Mailbox), bílé bedny, kterou instaloval místní rančer, jehož už nebavilo dostávat poštu určenou pro zelené (či šedivé) mužíčky.  

 

Brit Ashley Revell, inspirovaný opileckou sázkou s přáteli, v roce 2004 prodal naprosto vše, co měl, a odešel do Las Vegas, aby vše vyhrál zpět na jediné roztočení kola rulety. Ještě ve chvíli, kdy mu předávali žetony v hodnotě 76 840 GBP v kasinu Plaza Hotelu, nebyl Revell rozhodnutý, jestli vsadí na červenou nebo černou. V poslední minutě posunul své žetony na červenou a zadržel dech. Měl štěstí: kulička se zastavila na červené 7, takže odešel s 153 680 USD. Prý od té doby žije poklidným životem.

 

Už dávno to není tajemství, ale nepříliš lidí ví o vynikající pizzerii v hotelu Cosmopolitan, která se nachází v neoznačené chodbě ve 3. patře. Mnohé restaurace zde nabízí jídla, která jinde v menu nenajdete; např. Humr po milánsku v restauraci Portofino v hotelu The Mirage (založený na oblíbeném pokrmu už z neexistující restaurace Kokomo) nebo ryba po čínsku Spicy Water Fish v restauraci Blossom v hotelu Aria (na běžné chutě je příliš ostrá, ale pokud si troufnete, ochutnejte ji).

 

V Las Vegas prý straší duch Bugsy Siegela, známého gangstera, který zde otevřel Flamingo Hotel rok před svojí smrtí v roce 1947; údajně ho mnohokrát spatřil personál i hosté. Hotel Las Vegas Hilton (nyní Westgate), kde v roce 1969 Elvis Presley vystoupit 58 x po sobě, zase navštěvuje duch samotného Král rock´n´rollu (jeho oblíbené místo je prý Zelený pokoj) a hotel Luxor prý má dokonce pět duchů – tři z nich patří stavebním dělníkům, kteří zahynuli při stavbě, a další dva jsou sebevrahové, kteří skočili z centrálního atria.

Viva Las Vegas! 

Las Vegas má nejvyšší vyhlídkové kolo na světě