Bell & Ross – od hodinek k super-autům

Bell & Ross - od hodinek k super-autům 1

Poměrně nové značce hodinek Bell & Ross se letos podařilo strhnout veškerou pozornost na koncept super-auta známého pod názvem Aerogel. Představili ho na švýcarské exhibici Baseworld jako inspiraci pro výrobu hodinek a startovací bod v pokroku designu. Všichni milovníci luxusu tento koncept ocenili, stejně jako hodinky BR 03-92 Aero GR a BR 03-94 Aerogel, které byly autem inspirované.

Už o něco dříve se Francouzi Bell & Ross pochválili spoluprací s Renaultem, z té vzešel model RS16 Formule 1. V roce 2014 to byl B-Rocket Motorbike, značce tato forma inspirace očividně pomáhá. Nový koncept luxusního, agresivního a značně futuristického vozu je dalším pokračováním pokusu propojit svět hodinek a sportovních aut Aerogel, designované jako „poloviční letadlo“, pravděpodobně na ulicích nikdy neuvidíte. I přesto je však vyladěné do detailů.

Koncept má 1,1 m vysoký profil, celková délka vozu je až 4,7 metru a váží 1 320 kg. Jedinými křídly které na autě najdete, jsou tenká zpětná zrcátka. Díky vertikální ploutvi by koncept mohl řezat vzduch jako šíp. Nechybí ostré úhly, výrazné dynamické hrany a dva výfuky velikostí připomínající TurboJet. Z pohledu shora skleněná střecha připomíná kabinu letadla.

Pečlivě byly vybrány všechny specifikace pohonu. Pod kapotou najdete 4,2 litrový 8 válcový twin-turbo motor. Ten je spojen s 8-rychlostní automatickou převodovkou a byl by schopen dosáhnout až 602 koňských sil. Akceleraci na 100 km/h by mohl snadno zvládnout za méně než 3 sekundy a s maximální rychlostí 315 km/h by to skutečně mohlo vypadat, že Aerogel dokáže létat.

Auto inspirovalo hodinky

Koncept samozřejmě posloužil i jako reklama pro dva nové modely hodinek značky Bell & Boss, jejich krásu a styl jim nelze popřít. Aerogel hodinky mají ocelový obal a díky proporcím striktní sportovní vzhled. Najdete na nich i jiné materiály, používané při výrobě aut. Odhalený mechanismus model BR 03 odlehčil a ukázala se tak sofistikovaná krása motoru hodinek. Černý kožený řemínek s červenými detaily a výrazným prošíváním opět odkazuje na svět aut – v tomto případě na interiér sportovních modelů. Edice je limitována na počet 500 kusů z obou verzí.

Čekali byste, že po Lamborghini Centenario či Bugatti Chiron bude za přínosem v oblasti super-aut stát právě výrobce hodinek?