BENÁTKY – MÍSTO PRO DRAŽŠÍ ROMANTIKU

BENÁTKY - MÍSTO PRO DRAŽŠÍ ROMANTIKU 1

Přemýšlíte nad výletem, kterým potěšíte svou polovičku? Pak by bylo vhodné začít uvažovat nad Benátkami. Své kouzlo a smysl pro výjimečnost určitě neztratí.

Objevte unikátní zákoutí, které mají díky úzkým uličkám a kanálem věčný půvab. Když už jste v Benátkách, nezapomeňte vzít svého partnera na gondolu. Muzic v proužkovaném tričku a kloboučcích si ptají přibližně 100 eur na 30 minut. Chcete, aby vám zpíval? V tom případě musíte přihodit ještě nějaké spropitné. Gondoliér vás může doplout po Canale Grande až k mostu Rialto. Legenda říká, že když přes něj procházíte, měli byste si něco přát.

Pokud je dlouhodobě deštivé počasí, budete se plavit i po náměstí sv. Marka, protože bývá zaplaveny. V suchém období si zde můžete vychutnat živou hudbu a dražší kávičku. Mimo toho se určitě pomotejte v útulných obchůdcích nebo se najezte v milých restauracích. Připravte se, že tam co-to utratíte.

Při návštěvě v únoru si nenechte ujít slavný karneval, kde si zajistěte vhodné masky. Nesou se v klasickém, historickém stylu. Mohou být vyrobeny z porcelánu, papíru, sádrokartonu a z mnoho dalších materiálů. Ozdobované jsou korálky, flitry, peřím … zkrátka čím jen chcete! Najdete je v každém obchůdku.

Co se týče ubytování, hotýlky jsou menší, ale o to útulnější. Charakteristický je pro ně renesanční styl. Často jsou luxusní a při pobytu budete mít pocit, jako kdyby jste se ocitli v 17. století. Pokud se rozhodnete ubytovat v tomto městě na vodě, zažijete romantiku v pravém slova smyslu.