Bentley Bentayga EWB dostává luxusní první edici s vylepšeným interiérem

Bentley Bentayga EWB dostává luxusní první edici s vylepšeným interiérem 1

Je to méně než měsíc, co společnost Bentley představila Bentayga EWB, a nyní přináší variantu First Edition. Bentley omezí výrobu objednávek na prvních 12 měsíců a tvrdí, že speciální edice SUV kombinuje mnohé z nejžádanějších možností tohoto modelu.

Díky vnějšímu značení si protáhlou Bentaygu nikdo nesplete s ničím jiným než s First Edition. Značka se přenáší i dovnitř, kde je na sedadlech vyšito „First Edition“. Bentley navíc dává SUV jedinečné kontrastní prošívání a výšivky. Na vnější straně dává automobilka modelu unikátní 22palcová 10paprsková směrová kola a světlé spodní mřížky nárazníku. First Edition také obsahuje tzv. Diamantové osvětlení této značky, uvítací LED světla a zvukový systém Naim pro Bentley s 20 reproduktory o 1720 W. Mezi další prvky výbavy patří vyhřívaný volant, rozšířené asistenční pomůcky pro řidiče, náladové osvětlení, osvětlené nášlapné plochy a unikátní prošívaná sedadla. Zákazníci si také mohou vybrat volitelný systém Bentley Rear Entertainment, který cestujícím umožňuje streamovat média na 10,1palcovou obrazovku.

Bentayga EWB přidává 180 mm k rozvoru SUV a rozšiřuje tak prostor pro nohy na zadních sedadlech. Extra obvod mezi nápravami zvyšuje celkovou délku SUV na 5322 mm. Jednou z výjimečných funkcí EWB je její nová funkce Airline Seat, která umožňuje 22směrné nastavení, které je také schopno naklonění o 40°. Bentley říká, že existuje 24 miliard kombinací pro Bentayga EWB, a First Edition není opomenuta. Zákazníci si mohou vybrat ze standardní 16barevné palety exteriéru společnosti, ale Bentley nabídne rozšířenou řadu barev, která zvýší výběr na více než 60 barev. Pro interiér bude k dispozici řada různých dýh, prošívání a dalších barevných možností, včetně vysoce lesklého dřeva a možností s otevřenými póry, jako je Bark Burr Walnut a Koa. Bentayga EWB je vybavena 2 turbodmychadly přeplňovaným 4litrovým V8, který poskytuje výkon 542 koní (404 kW) a točivý moment 568 liber-stop (770 newtonmetrů). Velké SUV dokáže dosáhnout 100 km/hod. za 4,6 sekundy. Dodávky standardní Bentayga EWB začnou koncem tohoto roku.