Poznávání Zanzibaru

Poznávání Zanzibaru 1

Výlety a prohlídky na Zanzibaru jsou cennými zážitky, které zahrnují kulturní památky i přírodní bohatství. Nachází se zde řada kvalitních turistických operátorů a společností, jako je Simba Tours & Safaris, Tanzania Specialist, Sun Tours & Travel, Zanzibar Excursions, Monda Tours & Travel, Zan One Tours a Eco & Culture Tours Zanzibar, které Vám mohou zorganizovat návštěvy míst, která Vás zajímají, v doprovodu informovaných průvodců obvykle hovořících několika jazyky. K oblíbeným cílům výletů na Zanzibaru patří následující:   

 

Metropole Stone Town

Prohlídka Vás provede proslulým městem Stone Town („Kamenné město“), kde jakoby se zastavil čas.  Můžete zde navštívit pamětihodnosti, jako je Dům divu, Palácové muzeum (Lidový palác), Livingstonův dům a Arabská pevnost, které nabízejí fascinující pohled na samu podstatu Zanzibaru. Můžete spatřit rušné zanzibarské tržiště, klikatící se uličky, bohatě vyřezávané a okované dveře, dvě katedrály a nespočet mešit. Přitom byste měli navštívit také místo, kde se nacházel harém sultána Barghaše v paláci Marahubi, což je skvělým zakončením pohledu do bohaté historie a kultury ostrova. Stone Town také nabízí skvělé obchody s dárky, suvenýry a řemeslnými výrobky.

 

Plantáže s kořením  

Historie Zanzibaru by nebyla úplná bez hřebíčku, muškátového oříšku, skořice, pepře a mnoha dalšího koření, které sem přilákalo ománské sultány a stálo za vznikem nechvalně proslulého obchodu s otroky. Koření můžete spatřit na plantážích hned u města Zanzibar Town a každý dobrý výlet či prohlídka zahrnuje možnost okouzlit své smysly čerstvým kořením. Dostanete zde detailní popis řady koření a jejich využití v kuchyni a v kosmetice. Návštěvníci bývají fascinováni už jen samotnou škálou produkovaného koření a jeho neuvěřitelným působením na řadu neduhů. Navíc je to místo, kde můžete nejlevněji zakoupit koření a kořeněné oleje.   

Poznávání Zanzibaru 2

Národní park Jozani Chwaka

Lesní rezervace Jozani se nachází v centrálně východní části ostrova a je domovem vzácné opice guerézy zanzibarské, která je endemitem žijícím pouze na Zanzibaru. Tyto opice mají vlastní osobnost a volně se zde pohybují; můžete je spatřit velmi zblízka hned za obvodem rezervace a jsou velmi fotogenické. Rezervace Jozani je domovem i dalších druhů, jako je kočkodan bělohrdlý, jelínci či prase štětkoun šedý. Plachý zanzibarský levhart (který byl naposledy spatřen před několika lety) sem prý chodí v noci za obživou (což je možná důvod, proč má rezervace otevřeno pouze ve dne). Jozani také nabízí vynikající přírodní stezku a průvodce, kteří jsou dobře vyškolení a informovaní.

 

Severní pobřeží  

Výlety na nedotčené severní pobřeží vždy končí v Ras Nungwi, ospalé rybářské vesničce na severním výběžku ostrova. Je to centrum stavby tradičních lodí dhow, takže zde budete moct spatřit řemeslníky při tradičních metodách práce. V této části Zanzibaru se nachází pár fantastických pláží a nedaleké korálové útesy jsou ideálním místem na potápění a šnorchlování. Obyvatelé vesnice navíc postavili želví rezervaci, kde jsou zraněné želvy a další mořští živočichové ošetřováni až do uzdravení a vypuštění zpět do teplých vod Indického oceánu.   

 

Mešita v Kizimkazi a výlety za delfíny  

Na jižním výběžku ostrova leží rybářská vesnice Kizimkazi, která je domovem několika hejn delfínů skákavých, která lze často spatřit při krátké plavbě z vesnice. Pokud budete mít štěstí, budete si moct v blízkosti delfínů zaplavat, což je nezapomenutelný zážitek. V Kizimkazi se také nachází mešita z 12. století, nejstarší doklad o islámu ve východní Africe, takže stojí za návštěvu kvůli přírodě i kulturnímu bohatství.   

 Slunečné ostrovy u Zanzibaru

Vězeňský ostrov Changuu

Ostrov, kde se kdysi nacházel žalář pro provinilé otroky, leží jen kousek od starého Stone Town. Je lemován krásným korálovým útesem ideálním na šnorchlování a rozprostírá se zde krásná bílá pláž na opalování. Kromě toho je ostrov domovem želv obrovských, které byly koncem 19. století dovezeny ze Seychel. Ostrov je ideálním cílem pro jednodenní výlet a je zde po celý den k dostání občerstvení. Kromě toho tu naleznete malou restauraci, kde si můžete dát čerstvě chycenou rybu. 

Akční nabídka ubytování: