BinaxNOW Ag – volně prodejný rychlý test na covid-19

BinaxNOW Ag - volně prodejný rychlý test na covid-19 1

BinaxNOW Ag je v USA nyní volně prodejný a přináší přístupné a rychlé samostatné testování na covid-19.

Jedná se o rychlý antigenní test k detekci asymptomatického i symptomatického onemocnění covid-19. Je stejný jako stávající profesionální test od stejného výrobce, který se používá od srpna 2020 a přináší ověřený výkon.

BinaxNOW Self Test bude zpočátku (v USA) k dispozici v prodejnách CVS Pharmacy, Walgreens a Walmart, online i v obchodech. Během několika týdnů má být zpřístupněn také u dalších maloobchodních prodejců i velkých řetězců. Je volně prodejný a nevyžaduje lékařský předpis. Test je určen pro děti od 2 let, pokud vzorek odebírá dospělý, a pro osoby od 15 let.

 

Jak funguje?

Test je určen pro samostatné použití, kdy se lidé testují 2x během 3 dnů s 36 hodinami mezi testy. Test je jednoduchý a zvládnou ho i ti, kteří se sami nikdy netestovali. Součástí balení je veškerý potřebný materiál (včetně tyčinky na výtěr z nosu a snadno srozumitelných pokynů). Test používá minimálně invazivní a pohodlnější výtěr z nosu (nikoli hluboký výtěr z nosohltanu, který může způsobit kýchání).

Vyrábí: Abbott Diagnostics Scarborough Inc., USA

 

BinaxNOW

Cenově dostupný a snadno použitelný patnáctiminutový test nyní dokáže detekovat covid-19 u symptomatických i asymptomatických osob ve Vašem okolí, kdy sami potřebujete a bez nepříjemností a vysokých cen. Díky samostatnému testu BinaxNOW si splníte to, co jste si přáli: jednoduše získat krabici s testovací soupravou od místního prodejce a znát svůj stav za 15 minut. Autorizace testu BinaxNOW Self Test odstranila zbývající bariéry, které mohly lidem bránit v přístupu k testům, a zároveň umožňuje sériové (časté) testování asymptomatických lidí, což společnosti pomůže kolektivně se vrátit do každodenního života. BinaxNOW Self Test k dispozici všem u místního prodejce bez nutnosti lékaře a bez předpisu.

Zatímco se očkování už probíhá, ne každý z nás ho může dostat hned, jak si to přeje. A protože ne všichni jsme dosud plně chráněni, BinaxNOW Self Test skýtá během několika minut klid. Spolu s vakcínami a dodržováním opatření v oblasti veřejného zdraví může časté testování pomocí BinaxNOW pomoci zachytit infekci a zpomalit šíření covid-19.

Když začínáte svůj den, můžete si udělat výtěr z nosu, zahájit každodenní ranní rutinu, a za 15 minut mít výsledky, abyste znali svůj stav a posílili své sebevědomí, než vyrazíte ven. Autotest umožňuje také sériové testování. Časté testování zahrnuje testování 2x do 3 dnů s odstupem 36 hodin mezi testy. Budete tak mít další ochranu potřebnou k tomu, abyste mohli navštívit přátele, které jste neviděli od loňského roku. Vaše rodina se může bezpečněji shromažďovat na oslavách. Můžete se zúčastnit svatebních oslav, zásnubních oslav nebo křtin, na které jste se těšili. Vaše dítě může mít bezpečnější narozeninovou oslavu. Před návštěvou bohoslužeb, svateb, svátků, ale i dnů v práci, můžete mít díky testu mít jasno.

Od ohlášení profesionálního testu BinaxNOW loni v srpnu  zvýšil výrobce kapacitu a vytvořil aplikaci NAVICA, která se spáruje s BinaxNOW, což lidem umožní ukládat a zobrazovat své výsledky testů. BinaxNOW Self Test tak může pomoci obnovit pocit důvěry i ve chvílích, které před několika měsíci mohly připadat jako vzdálený sen.

BinaxNOW COVID-19 Antigen Self Test je laterální imunoanalýza určená pro kvalitativní detekci antigenu nukleokapsidového proteinu z viru SARS-CoV-2 u jedinců se symptomy nebo bez nich, nebo z jiných epidemiologických důvodů kvůli podezření na infekci covid-19, při testování 2x po dobu 3 dnů s nejméně 36 hodinami mezi testy. Test je povolen pro domácí použití bez lékařského předpisu se samostatně odebranými vzorky z přímého předního nosního výtěru u osob od 15 let, nebo u jedinců od 2 let, když je vzorek odebrán dospělým.

BinaxNOW COVID-19 Ag 2 Card je imunotest s laterálním tokem určený ke kvalitativní detekci antigenu nukleokapsidového proteinu SARS-CoV-2 ze vzorků z přímého předního nosního výtěru u jedinců symptomatických na covid-19, testovaných 2x po dobu 3 dnů s min. 36 hodinami mezi testy během prvních 7 dnů od nástupu příznaků. Test je povolen pro použití s ​​přímými předními výtěry z nosu u jedinců bez příznaků, nebo z jiných epidemiologických důvodů při podezření na covid-19, pokud jsou testováni 2x po dobu 3 dnů s minimálně 36 hodinami mezi testy. Testování je omezeno na certifikované laboratoře. Test je povolen pro použití v místě péče (POC), tj. v pečovatelských zařízeních.

BinaxNOW COVID-19 Ag Card 2 Home Test je imunotest z laterálního toku určený ke kvalitativní detekci antigenu nukleokapsidového proteinu SARS-CoV-2 z přímého předního nosního výtěru u jedinců s příznaky nebo bez nich, nebo z jiných epidemiologických důvodů při podezření na infekci covid-19 a při testování 2x během 3 dnů s minimálně 36 hodinami mezi testy. Test je povolen pro domácí použití bez lékařského předpisu se vzorky z přímého předního nosního výtěru u osob od 15 let nebo u jedinců od 2 let, pokud byl vzorek odebrán dospělým. Domácí test BinaxNOW COVID-19 Ag Card 2 se provádí pod dálkovým dohledem odborníka (telehealth proctor).

Testy BinaxNOW COVID-19 Ag nebyly plně schváleny FDA, ale autorizovány pro nouzové použití na základě povolení EUA. Testy byly povoleny pouze pro detekci proteinů z viru SARS-CoV-2, nikoli pro jiné viry nebo patogeny.