BMW Concept Roadster: trhač asfaltu na dvou kolech

BMW Concept Roadster: trhač asfaltu na dvou kolech 1

Směle můžeme říci, že v poslední době se to v BMW Motorrad s nahými motocykly pořádně rozjelo. V rozpětí jednoho roku byly představeny 3 podobné motocykly a tento trend bude pravděpodobně pokračovat. Za „vinu“ to lze připsat i stále se zvyšujícímu počtu lidí, kteří baží po adrenalinu a volnosti, kterou přežijí jen na dvou kolech. BMW motocykly stojí sice na technologickém vrcholu, avšak díky ceně a osobitému designu jsou spíše menšinou v dvoukolovém světě.

Pokud však chcete něco skutečně originální, dobře zpracované a drahé, i BMW Concept Roadster bude tím pravým ořechovým. Minimalistický a přitom velmi agresivní design společně s nepravidelnými tvary přidává motorce na atraktivnosti a na viditelnosti na cestách.

Je pravděpodobné, že tento model byl vytvořen za účelem nahrazení R1200R avšak v současném provedení mohou akorát jezdit bok po boku. Nejvýraznějšími rysy jsou motor s výkonem 123 koní v černém provedení s výrazným jasně žlutým písmenem „R“, trojúhelníkový nosný trubkový rám v šumivé Racing modré a jednoznačně celá zadní část motocyklu. Přední světlomet je vyroben z nejnovější LED technologie a plochým tvarem dodává lehký a futuristický vzhled. V minimalistickém stylu celého motocyklu je i přístrojový panel, který se nachází za světlometem.