Breitling Cockpit B50: nabíjecí hodinky určené na extrémní mise

Breitling Cockpit B50: nabíjecí hodinky určené na extrémní mise 1

Společnost Breitling už není jen jedinou hodinářskou firmou na světě, která si nechává svoji celou produkci certifikovat jako vysoce přesné hodinky, ale vystupuje také jako jediná firma, která si vyrábí baterkové strojky s termkompenzátorem. Ty jsou 10krát přesnější než normální, přičemž životnost baterky je přibližně až 8 let.

Hodinářský průkopník jako partner v oblasti letectví exkluzivně rozvíjí své poslání a s novým modelem Cockpit B50 představuje i nový multifunkční kalibr. Díky inovativním funkcím, vysoké přesnosti a spolehlivosti je nový nástroj připraven doprovázet piloty i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Nejzajímavější funkcí tohoto kalibru je schopnost nabíjení a tak je zajištěna potřebná energie na jeho využití. Právě Breitling vyvinul tento dobíjecí bateriový systém, který umožňuje za pomoci magnetického konektoru na boku pouzdra propojit hodinky s elektrickou sítí nebo počítačem.

Hodinky Cockpit B50 jsou vyrobeny z masivního titanu nebo pokryté černou karbonovou vrstvou. Průměr robustního pouzdra připomínajícího model Emergency II má velikost 46 milimetrů. Jeho techničnost  a mužství se odráží na funkcích, které slouží na letecké výpočty.

Kromě stopek a funkce flayback je vybaven věčným kalendářem, druhým časovým pásem, dvěma budíky s vibrujícím režimem, Odpočitávadlo a funkcí LAP Timer-počet kol. Novinkou je elektronický tachymetr a funkce odpočítávání CountUp – časovač odpočítávající od nuly.

V neposlední řadě nesmí chybět funkce zobrazení koordinovaného světového času UTC. Cockpit B50 nezklame ani při špatných světelných podmínkách, už při sklonu ruky o 35 stupňů se rozsvítí LED displej s požadovanými údaji.

Při variantě s titanovým pouzdrem máte na výběr ze dvou ciferníků: Vulcano Black nebo Air Force Blue a možnost titanového náramku nebo kaučuku, zatímco karbonové provedení sluší pouze Vulcano Black a černý kaučukový řemínek Diver Pro III. Modely Cockpit B50 se do pultů v autorizovaných prodejnách dostanou již brzy.

Technické specifikace:

průměr pouzdra 46mm, titan, titan / karbon, in-house COSSC certifikovaný SuperQuartz TM, LCD displej, indikátor EOL (End Of Life), 1/100 chronograf, 100 m voděodolnost, obousměrně otáčející luneta, safírové sklíčko, ceny: 5490 € – titan / kaučuk, 6050 € – titan / titan, 6710 € – karbon / kaučuk.