Breitling představil inteligentní hodinky B55 Connected

Breitling představil inteligentní hodinky B55 Connected 1

Postupné odhalování novinek výrobců hodinek jen nasvědčuje tomu, že letošní výstava Baselworld zajistí slibný a vzrušující začátek historie inteligentních hodinek, tzv. Smart Watch.

Naposledy se Švýcaři pasovali s baterkovými  hodinkami v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Tehdy nekorunovaný král, zachránce švýcarského tradičního hodinářství Nicolas George Hayek (1928-2010), CEO konglomerátu Swatch Group bojoval proti kvartzové revolucí prvními quartzovými hodinkami s puncem Swiss Made – „swatchkami“. Těch se za 5 let prodalo více než 50 milionů kusů, díky čemuž došlo znovuzrození značek jako Omega, Longines, Rado a Tissot.

Vraťme se tedy k nejnovějšímu modelu společnosti Breitling, která se rozhodla rovněž reagovat na začátek éry inteligentních hodinek. Breitling má k letectvu velmi blízko a vyřeší to zajímavým způsobem.

Zatímco nejnovější smart hodinky slouží k tomu, aby informace a funkce vašeho smartphonu zobrazovaly na zápěstí vašich hodinek, tak nejnovější model Breitling B55 Connected funguje na opačném principu.

Ten se díky aplikaci a bezdrátovému připojení Bluetooth připojí na váš smartphone a všechna potřebná data a záznamy zobrazí přehledným způsobem na mobilním zařízení. Rovněž si díky aplikací budete moci mobilem na hodinkách nastavit čas, ať už analogový nebo digitální, rovněž změnit časovou zónu nebo nastavit budík.

Zapomeňte na Facebook, Twitter, krokoměr, tepovou frekvenci nebo hry. B55 Connected jsou prosté hodinky, bez aplikaci třetích stran. Není to váš společník, který bude posílat textovky, jsou to hodinky určené pro užší skupinu klientely společnosti Breitling. Pro ty, pro které je čas nejdůležitějším faktorem v provádění misí.

Nejnovější kalibr B55 vychází z loňského in-house kalibru B50, který je prvním vlastním bateriovým strojkem Breitling. Mezi jeho základní vlastnosti patří i otáčkoměr, sekvenční odpočítávání, nahrávání letových časů, během kterých vám hodinky uloží do letového deníku datum a čas odletu, čas letu a čas přistání. Pomocí aplikace si tak můžete třeba záznamy bezpečně zálohovat do svého smartphonu.

Jejich cenu a dostupnost pravděpodobně Breitling ohlásí až na basilejském veletrhu Baselworld, který se začne 19.3 a bude trvat do 26.3.2015.

Breitling B55 Connected

Technické specifikace: pouzdro 46mm, titan s DLC úpravou, SuperQuartz, COSC, in-house caliber B55, safírové sklíčko, LCD displej, multifunkční chronograf, věčný kalendář, 2 x alarm, stopky, odpočítávací, elektronický tachymetr, volitelná intenzita podsvícení, magnetický konektor nabíjení baterky.