Samsung Galaxy Tab S3 – první skutečný konkurent Apple Ipad Pro

Samsung Galaxy Tab S3 - první skutečný konkurent Apple Ipad Pro 1

Samsung Galaxy Tab S3 navazuje na starší Samsung Galaxy Tab S2, přičemž nabízí skvělý design a mnohem lepší výbavu.

Všimli jsme si, že modelová řada produktů Samsung pro tento rok si je designově podobná. Znamená to, že pokud si koupíte např. smartphone Galaxy A5 (2017) po designové stránce ho vhodně doplní právě tento tablet. Velmi štíhlou konstrukci doplňuje sklo na zadní straně. Jde o vůbec první Android tablet s takovýmto provedením. Konstrukce ze skla a kovu je mimořádně pevná, třeba si však dávat pozor na to, abyste tablet nechtěně nepoškrábali nebo aby vám nevyklouzl. Po obou stranách (na horní a spodní části) najdeme až čtyři reproduktory plus microSD slot a konektor USB typu C.

Samsung Galaxy A5 – seznamte se s nejlepším telefonem střední třídy

Kombinace prémiových materiálů a mimořádně kvalitního provedení nás těšila od prvního až do posledního dne testování. Pokud se jednou rozhodnete investovat do tohoto tabletu, získáte prémiový pocit, který vás bude provázet každý den.

Vítanou změnou je přítomnost dotykového pera S Pen, které bylo v minulosti součástí zařízení Samsung Note či tabletů se systémem Windows. Kreslit tímto perem v jedné z mnoha aplikací Samsung TouchWiz představuje skutečně zážitek. Stylus vhodně reaguje na změny tlaku a úhlu a na příkazy reaguje pouze s minimálním zpožděním. Použití kaučuku na rozdíl od plastu přispělo k tomu, že získáte dojem, jako kdybyste v ruce drželi tradiční pero nebo tužku.

Přestože se nám nepodařilo zjistit míru pokrytí barevného gamutu Adobe RGB, kvalita obrazu byla výborná. Super ostrý AMOLED displej s úhlopříčkou 9,7-palce nabízí rozlišení 2 048 × 1 536 obrazových bodů. Barvy na něm vypadaly trochu teplejší, co jsme však vůbec nevnímali jako problém. V rámci nastavení je samozřejmě k dispozici možnost kalibrace. Potěšila nás možnost přehrávání HDR obsahu a přestože ho v současnosti mnoho k dispozici není, jde o vítaný doplněk, který v budoucnu určitě využijete.

Co se výkonu týče, zařízení pohání Qualcomm Snapdragon 820 procesor, kterému sekunduje 4 GB RAM. Znamená to, že zařízení je více než dostatečně výkonné. Volitelným příslušenstvím je klávesnice, která slouží zároveň i jako kryt. Píše se na ní pohodlně a to i díky velkým klávesou s dobrou odezvou.

Samsung tvrdí, že čtveřice reproduktorů AKG, představuje to nejhlasitější a nejjasnější řešení v přenosném zařízení. Můžeme to pouze potvrdit, ačkoli kvalita zvuku z tabletů nikdy nepřekoná kvalitu zvuku ze samostatně připojených reproduktorů.

Obavy jsme měli trochu z mírně poddimenzované 6 000 mAh baterie, které se nám nakonec nepotvrdily. Tablet nabízí vcelku slušnou dvoudenní výdrž na jedno nabití. K dispozici je 13 Mpx zadní kamera, která z davu průměrnosti není, ale stále zhotovuje pěkné snímky. Přední kamera má 5 Mpx a je mimořádně vhodná na video hovory.

Samsung Galaxy Tab S3 je univerzální tablet pro práci i zábavu, navíc s prémiovým provedením a lákavým příslušenstvím. Jde o High-end tablet na kterém běží nejnovější verze OS Android 7.0 nugát. Jeho silnou stránkou je velký a mimořádně kvalitní displej, skvělý design a solidní sadu doplňkových funkcí – přičemž nejlepší z nich je stylus S Pen. Za největší nedostatek lze považovat pouze mírně poddimenzované baterii.

Plusy: mimořádný design, krásný displej, svižné reakce, rychlonabíjení, USB-C, stylus S Pen

Minusy: vyšší cena, náchylnost na poškrábání

Cena: 700 EUR