BYTOVÝ MRAKODRAP ZŁOTA 44 VE VARŠAVĚ JE OFICIÁLNĚ OTEVŘEN!

BYTOVÝ MRAKODRAP ZŁOTA 44 VE VARŠAVĚ JE OFICIÁLNĚ OTEVŘEN! 1

Nedávno ve Varšavě oficiálně otevřeli bytový mrakodrap Złota 44, který se nachází na levém břehu řeky Visly. Výstavba trvala z důvodu nepředvídatelných komplikací o něco déle než se předpokládalo.

Mrakodrap nese jméno ulice, na níž v minulosti stály činžáky a luxusní obchody, či malé továrny, ale později se tato ulice stála hranicí největšího ghetta v Evropě. Autorem mrakodrapu je dobře známý architekt Daniel Libeskind , který se právě neobvyklým tvarem budovy pokusil znázornit jakési znovuzrození této čtvrti .

Jedna strana budovy má vertikální a druhá zase horizontální pásy, které sestávají z atypických samočisticích hliníkových panelů . Jde už o desátý bytový projekt zmiňovaného architekta. Mrakodrap má 43 poschodí s rozlohou od 62 – 300 metrů čtverečních .

Mrakodrap je zařízen ve třech stylech, od standardního přes prémiový až po luxusní . Jde víceméně o relativně podobný styl s důrazem na mramor a ořechové dřevo. Odpočinková zóna Vás podplatí spíše bronzovým akcentem a matným šedo-stříbrným krémem, který se nachází převážně v prostorách lázní a bazénu. Voda v jacuzzi a zmíněném bazénu je jozonizovaná, protože jde o 3000-krát efektivnější způsob údržby než za použití chloru.

Způsob poskytování služeb na profesionální úrovni s důrazem na životní prostředí a v kombinaci s luxusním interiérem je opravdu obdivuhodný.