Hlavní turistické atrakce Dubaje, ubytování a tipy na výlety

Hlavní turistické atrakce Dubaje, ubytování a tipy na výlety 1

Projděte si centrum umění Alserkal

Část starého industriálního okrsku Al Quoz kolem Alserkal Avenue byla proměněna v hlavní centrum umění v Dubaji a nachází se zde některé nejvýznamnější galerie umění ve městě. Své pobočky si zde zřídily galerie slavných jmen, jako je Green Art Gallery, The Third Line a Ayyam Gallery, ale také řada menších začínajících galerií. Program střídajících se expozic se zaměřuje na díla významných autorů, ale také zvýrazňování telentů z oblasti Blízkého východu.  Nový rozvíjející se okrsek je rovněž místem, kam se můžete vydat navštívit butiky s módou a s doplňky od místních návrhářů, improvizované restaurace, a poznat kavárenský život. Okrsek představuje energii a mladistvého ducha města, které je obvykle spíše známé svou korporátní tváří.

Adresa: Alserkal Avenue, průmyslový okrsek Al Quoz

 

Naplánujte si čas s rodinou v Dubai Parks and Resorts

V Dubai Parks and Resorts jsou všechny potřeby týkající se zábavy shrnuty na jednom místě – jediný problém zde je vybrat si, co chcete dělat. Celý mamutí projekt zahrnuje výběr světových tematických parků nabízející pro každého něco, ať už jste jakéhokoli věku. Motiongate své téma odvozuje od produkce Hollywoodu a jeho atrakce jsou založeny na filmových trhácích. Bollywood Parks nechává u svých ožít svět indického filmového průmyslu, zatímco Legoland Dubai a Legoland Waterpark nabízejí mladším návštěvníkům den plný zábavy na svých interaktivních atrakcích, vodních toboganech a v bazénech s vlnami. Připojený okrsek Riverland Dubai s restauracemi umožňuje, abyste nemuseli odcházet, až se unavíte na atrakcích, a nabízí také spoustu večerní zábavy.

Adresa: Sheikh Zayed Road, Jebel Ali 

 

Navštivte akvapark Aquaventure Waterpark

Vodní park v Atlantis The Palm na Palm Jumeirah, slavném umělém ostrově v Dubaji, je skvělé místo, kde se můžete zchladit po pár dnech hektického prohlížení památek. Vynikající jsou především jeho vodní tobogány: Aquaconda je nejdelší tobogan světa, zatímco příhodně pojmenovaný Leap of Faith („Skok víry!) je vysoký 9 pater; k tomu připočtěte vodní horské dráhy. Dále je k dispozici podvodní safari za použití helem Sea TREK, speciální vodní herní část se skluzavkami pro menší děti, a – až vyčerpáte všechnu svoji energii – pláž s bílým pískem dlouhá 700 m.

Adresa: Crescent Road, Palm Jumeirah, Dubaj

 

Projděte se po pestrobarevné zahradě Dubai Miracle Garden

Jedná se o nejbláznivější zahradu vůbec. Dubaj se nespokojila s budováním největších budov a obchodních center světa a vytvořila také největší květinovou zahradu světa o rozloze 2000 m2 a se 100 miliony květin. Vše co se dá pokrýt květinami, jimi bylo pokryto, od dvou domků v anglickém stylu přes větrné mlýny až po kamiony. Dokonce je zde k vidění květinová verze Burdž Chalífa. Projděte se po jejích chodnících a těšte se z přemíry barev a ztřeštěných květinových přehlídek.

Adresa: Sheikh Mohammed bin Zayed Rd, Al Barsha

 

Udělejte si pauzu v zahradě Dubai Butterfly Garden

Vydejte se některé odpoledne pryč z prostředí mrakodrapů do této zahrady. Pokud jde o přírodu, těžko něco předčí rozlehlou krytou zahradu s přibližně 15 000 motýly poletujícími pod kopulemi. Pro děti je to skvělá příležitost se zblízka podívat na motýly, kteří často přistávají na ramenech a hlavách návštěvníků. Dále je zde muzeum se spoustou informací o druzích motýlů, jejich domově a životním cyklu.

Adresa: Sheikh Mohammed bin Zayed Rd, Al Barsha

***

CO DĚLAT S DĚTMI V DUBAJI

Tak jako návštěva řady tematických parků v Dubaji, také pobyt ve městě může znamenat spoustu aktivit. K dispozici je mnoho výletů do pouště, které vedou mimo mrakodrapy a děti při nich mohou poznat přírodní scenérii okolní země. Řada výletů zahrnuje sandboarding nebo jízdu na velbloudech.  Pokud budete chtít zůstat u pobřeží, pláže a resorty nabízejí pronájem kajaků, a také pár dalších vodních sportů, při kterých mohou děti vybít energii na moři. A pro ty, kdo chtějí zažít bizarnost, zadovádět si na stěnu uprostřed všeho horka, je zde k dispozici krytá lyžařská sjezdovka v Mall of the Emirates.

Hlavní atrakce Spojených arabských emirátů 

 

KDE SE UBYTOVAT

Abyste měli co nejlepší přístup k hlavním turistickým atrakcím Dubaje, měli byste se ubytovat v jejím centru (downtown). K nedalekým atrakcím patří slavná Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, centrum Dubai Mall a Dubai Fountain. V rušném okrsku také najdete spoustu obchodů, restaurací a galerií umění. Pokud hledáte slunce, písek a moře,  pláž Jumeirah Beach leží asi 15 minut autem od Burdž Chalífa a je oblíbenou základnou pro turisty. Zde uvádíme některé dobře hodnocené hotely na praktickém místě v centru.

Luxusní hotely: Palace Downtown Dubai 5* je resort v samém srdci Dubaje, který kombinuje prvky tradičního arabského designu se současným zařízením, to vše s výhledem na jezero Burj Khalifa Lake. K dispozici je bazén, spa a restaurace. Armani Hotel 5* nabízí pokoje vybavené kultivovaným luxusem; nachází se přímo v Burdž Chalífa na přední adrese v centru Dubaje a má bazén a spa. Burj Al Arab Jumeirah 5* je nejikoničtější ubytovací zařízení v Dubaji umístěné na vlastním umělém ostrůvku, s interiéry podobnými paláci, špičkovými restauracemi a pokoji ve stylu apartmánů nabízejícími výhled na Záliv.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: Ramada Downtown Dubai 4*  je vynikající ubytovací zařízení v centru Dubaje vedle Dubajské opery. Má vynikající vybavení včetně bazénu, restaurací a tělocvičny, a moderní pokoje s balkony. Manzil Downtown 4*  je stylový současný butikový hotel s velkým venkovním bazénem a čistě bílými pokoji, které zahrnují moderní designové prvky v arabském stylu; nachází se na praktickém místě v centru Dubaje. Sofitel Dubai on Jumeirah Beach 5* stojí na dubajské promenádě The Walk v Jumeirah, takže je volbou hlavně pro ty, kdo chtějí být ubytování na nábřeží. K dispozici je velký bazén, soukromá pláž a spousta vybavení obvyklého pro resort; nachází se asi 12 minut autem od Burdž Chalífa a centra Dubaje.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: XVA Art Hotel 2* nabízí styl současného butikového hotelu v tradiční dubajské budově přímo v srdci historického okrsku Al Fahidi (stará Dubaj). Ibis Al Rigga 3* je skvělý ekonomický hotel díky své poloze ve čtvrti Deira blízko Dubai Creek a hlavních historických turistických atrakcí, a také díky svým dobře vybaveným malým pokojům a dalšímu zařízení (2 restaurace, tělocvična). Ibis Mall of the Emirates 2*  nacházející se vedle stejnojmenného centra Ski Dubai je oblíbenou volbou pro lidi cestující pracovně i rekreačně díky jeho moderním pokojům s dobrou hodnotou a solidnímu vybavení, jako jsou dvě restaurace.

Akční nabídka ubytování:

***

TIPY NA VÝLETY

Prohlédněte si pamětihodnosti: půldenní prohlídka města Dubaje představuje jednu z nejpohodlnějších možností, jak si prohlédnout pamětihodnosti města. Při komentované prohlídce se dostanete ke hlavním atrakcím, jako je Mešita Jumeirah, Dubai Museum, Zlatý Souk v Deiře a další.

Vydejte se do pouště: při safari výpravě vozidlem 4×4 z Dubaje podniknete dobrodružství v poušti, které zahrnuje jízdu na velbloudovi, lekce sandboardingu, grilování při západu slunce a vystoupení břišních tanců.

Vzneste se nad město: let vrtulníkem nad Dubají nabízí fantastické výhledy na město a okolní poušť a může trvat 15 nebo 25 minut. Neexistuje lepší způsob, jak se podívat na Palm Jumeirah nebo The World, umělé souostroví ve tvaru mapy světa, než ze vzduchu.

Hlavní turistické atrakce Dubaje