Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umění v hodnotě 6000 USD

Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umění v hodnotě 6000 USD 1

Které hodinky jsou ztělesněním vysoké odolnosti? Po odpověď si netřeba chodit daleko, pokud ji máte přímo na svém zápěstí. Casio G-Shock patří mezi nejpopulárnější pánské hodinky v současnosti, za což vděčí nejen své ikonické odolnosti, ale i nízké ceně, za kterou se dají tyto hodinky obstarat. Ale věřili byste, že existuje i speciální edice, která stojí 600-krát více, než běžné G-Shock?

Taková edice byla představena a jmenuje se Casio G-Shock MR-G „Hammer Tone“. Jde o limitovanou edici hodinek, kterou Casio uvedlo při 20. výročí uvedení kolekce MR-G, která se vyznačuje vyššími cenami. Po designové stránce se drží sice klasických principů a na první pohled vypadají podobně jako ostatní G-Shock modely (tedy že mají to hrubé tělo), ale v něčem jsou přece jen výjimečné. Casio si totiž dalo záležet na honosnosti, minimálně co se výroby týče. Vzhled hodinek Hammer Tone, byl vylepšen s pomocí techniky, která se jmenuje Ttsuiki.

Jde o techniku, která je velmi často spojována s jinou technikou, Tsuchi-ji, kterou používali tradiční japonští kováři po staletí při výrobě rukojetí pro katany a jiné japonské meče. Touto technikou dochází k dekorování kovového povrchu klepáním pomocí kladiva.

Samotné tělo hodinek, jakož i řemínek, byly vyrobeny z titanu pokrytého uhlíkem s vlastnostmi diamantu (DLC). Luneta a středové části kovového řemínku sestávají ze slitiny oborogin, což je slitina stříbra a mědi. Samotné pojmenování se vyvinulo z označení Oborozuki, kterým Japonci označovali skupinu slitin, které se používaly při výrobě mečů. Korunka a šrouby na lunetě byly pozlacené akagane, což je pro změnu kombinace mědi a zlata. Na designu hodinek spolupracoval Bihou Asano, mistr kovář třetí generace, který má za sebou už několik soch bohů a kadidla pro oficiální dům pro hosty v Kjóto.

Hodinky se jinak vyznačují vodotěsností do hloubky 200 metrů a odolností proti nárazům, která je ale při G-Shock samozřejmostí. Hodinky mají dále i několik speciálních funkcí „pod kapotou“. Jednou z nich je 6-pásmové GPS schopné aktualizovat čas podle 40 různých časových pásem (i s režimem Letadlo), budík, kalendář s přestupními lety, stopky, časovač, indikátor šířky. Na povrchu pak vidíme ukazatel času v domovině, a pokud by náhodou nebylo vidět na číselník, zapne se LED podsvícení.