Město Whittier

Město Whittier 1

Celé město žije pod jednou střechou
Jedno město, jedna ulice, jeden jediný panelák. I tak vypadá život ve světě. Když někde žije 200 lidí, je praktičtější postavit jeden panelák, jak rozprostře domy široko daleko po okolí. Všechno se dá, když se chce a v městě Whittier dokonale platí, že dobrých lidí se všude hodně vejde. Zejména, pokud vám na krk dýchá zima.

Drogoví dealeři i policisté v jednom výtahu
Whittier je město na Aljašce, které má pověst kuriózního města, které je svým charakterem velkým lákadlem pro dobrodruhy. Panelák, který v sobě skrývá i poštu, policejní stanici, zda školu by byl skvělou inspirací pro večerní sitcom, jenže tady jde o skutečnost.

Město je doslova uzavřené před okolním světem a je velmi problematické se k němu dostat. To znamená, že možnost je jedině přes moře, nebo přes dlouhé lány zasněžených kopců. Mráz, sníh a vítr jsou tu každodenním podnebím a proto se jediný panelák zdál lepší alternativou než neustále chodit kamsi do města.

Takto stačí sjet jen o patro níže a seženete, co potřebujete. V jednom výtahu tu jezdí policisté i ti, co zajišťují pro obyvatele trochu zakázané zábavy v podobě halucinogenní obživy. Dokonce je v paneláku místo i pro turisty, kteří si sem chodí vychutnávat lov ryb a výjimečnou atmosféru.

 
Begich Towers Condos in Whittier AK

Sex jen přes dveře
Ve městě je všechno blízko a najít si přítelkyni neznamená, že budete vysedávat v barech, ale projdete pár pater. I tak nemáte příliš na výběr a na Aljašce platí, že i ošklivá souseda je lepší než vlastní sestra.

Město stínů
Domácí často pracují tak, že se starají o nepracující. Někteří jsou součástí malého průmyslu, rybolovu, pár hrdinů dochází desítky kilometrů do města na týdenní šichty. Ve městě Whittier se všichni znají a proto zde vládne přímo rodinná atmosféra. Říká se, že zde platí federální zákony, ale to víte, jak se říká…

V jednom paneláku, v jednom domě, za jedněmi zavřenými dveřmi si může každý žít své soukromí. Proto co se týče zákonů, policie mimo té vlastní sem nejezdí a pokud se někdo ztratí… Aljaška je zkrátka nehostinná krajina a nikdo tu příliš mnoho řečí pro jistotu nemá…