NEBUĎTE OTROKEM PENĚZ. TU JSTE PÁNEM VY

NEBUĎTE OTROKEM PENĚZ. TU JSTE PÁNEM VY 1

Dnes jsem se zamyslela nad svým životem. Ano, opět 🙂 Svěřila jsem nějaké své úspory do dobrých rukou, abych je neminula. Nevím, zda máte také problém s tím, že si své peníze nedokážete uhlídat nebo spíše naopak. Období, kdy jsem bezmyšlenkovitě minula všechno, co mi přišlo pod ruku, jsem už sice překonala, stále mám však obavu, „CO, AK …?“

mothers_day_spa_penrith_giftA zde vidět rozdíl v nazírání na peníze jako takové. Někdo bere peníze jako nejdůležitější nástroj pro spokojený a šťastný život. Já i navzdory svému „CO, AK …“ s tímto názorem nesouhlasím. Samozřejmě, že peníze byly, jsou i budou důležitou součástí našeho každodenního života, avšak určitě nejsou prvořadé. To, co je na prvním místě, určitě každý dobře ví. Pro někoho je to rodina, pro jiného zdraví, láska.

Peníze by v nás však neměly vyvolávat pocit, že si musíme něco odpírat. Z tohoto důvodu je třeba myslet dopředu a zamyslet se nad tím, jestli tu věc skutečně potřebujeme. Pak se nestane, že si pořídíme novou košili, ale pro nedostatek peněz na opravu porouchané pračky si ji nebudeme moci vyprat.

Třeba si jen nastavit priority a uvědomit si, že ne vždy si třeba věci odpírat či kupovat bezhlavě. Jde o zdravý balanc. Balanc, který funguje ve všech sférách našeho života a který je tak složité najít.

Peníze nám nezajistí pravou lásku ani zdraví, ale dokážou nám nebo našim blízkým zpříjemnit den a vyčarovat úsměv na tváři.

Vždyť si jen vzpomeňte, jak se tvářil někdo, koho máte rádi, když jste mu něco darovali. Možná tu věc ve skutečnosti ani nepotřeboval. 🙂