Chcete milion dolarů? Stačí oslavit 123. narozeniny

Chcete milion dolarů? Stačí oslavit 123. narozeniny 1

Pokud trpíte nedostatkem peněz a chcete svým potomkům po smrti zanechat slušnou sumu, stačí udělat jediné: dožít se 123. narozenin. Moldavský podnikatel Dimitrij KAMINSKIJ totiž nabízí milion dolarů člověku, kterému se to podaří. Proč to dělá?

 
2404539

KAMINSKIJ
Je posedlý dlouhověkostí a doufá, že bude žít věčně. Naděje vidí v nové generaci lidí, kteří se stále častěji dožívají 110 a více let. „Žijeme v najfascinujúcejšej éře lidstva,“ tvrdí podnikatel. „Technologie se vyvíjejí ohromným tempem a přestože si to mnozí lidé neuvědomují,

už dnes žijí důchodci, kteří by neměli mít problém dožít se začátku příštího století,“ říká KAMINSKIJ a doufá, že taková odměna bude lidi motivovat, aby se o sebe starali a snažili se dožít co nejvyššího věku.

Moldavec není prvním člověkem, který projevuje zájem o zvýšení maximální délky života. Mezi miliardáře, kteří výzkum v této oblasti financují, patří například spoluzakladatel Googlu Sergej Brin, Dimitrij Itskov či Petr Thiel. „Máme asi 50procentní šanci, že se nám proces stárnutí podaří do 25 let dostat do velké míry pod medicínskou kontrolu,“ tvrdí gerontolog Aubrey de Grey.

Tempo výzkumu v oblasti prodlužování lidského života dává Kamińskému víru v to, že zanedlouho člověk nebude mít problém dožít se 150 let. Než se tak stane, nabízí milion dolarů alespoň tomu, kdo oslaví 123. narozeniny.