CHCETE PROŽÍT POHÁDKOVÝ VÝLET? NAVŠTIVTE TYTO KOUZELNÉ  EVROPSKÉ HRADY A ZÁMKY

CHCETE PROŽÍT POHÁDKOVÝ VÝLET? NAVŠTIVTE TYTO KOUZELNÉ  EVROPSKÉ HRADY A ZÁMKY 1

Evropa se může pyšnit mnohými pohádkovými destinacemi – ať už jde o díla přírody nebo monumentální stavby. A přestože nás každý den proti naší vůli vrací do minulosti naše infrastruktura (stoleté slovenské železnice i polorozpadlé budovy), tyto kouzelné evropské zámky vás vrátí do dob dávno minulých – a bude se vám to líbit!

Pokud jste milovníkem působivé architektury a nádherných staveb, jste tady správně. Pohádkové zámky jsou roztroušeny po celé Evropě a potěší oči i duši nejednoho cestovatele.

Přečtěte si o těchto kouzelných zámcích – možná se některý z nich stane vaší budoucí cílovou destinací! 🙂

Zámek Neuschwanstein – Německo

Tento zámek s komplikovaným názvem si od návštěvníků získal přívlastek „pohádkový hrad“. Když se zadíváte na fotografii, ihned pochopíte proč – skutečně připomíná královskou pevnost jako z pohádky. Dějiny Německa nejsou zrovna najlichotivější, zvláště když si vzpomeneme na nacistického lídra Adolfa Hitlera. Pokud bychom se však vrátili hlouběji do minulosti – konkrétně do 19. století – setkali bychom krále Ludvíka II. Bavorského, který v té době vládl bavorského království.

Zámek Neuschwanstein dal vybudovat právě Ludvík II., Přičemž si z něj vytvořil své osobní útočiště. V blízkosti nekončících bavorských Alp, krásné přírody a díky kouzlu historického zámku se budete cítit jako v pohádce. Neuschwanstein se objevil v několika filmech a také se stal inspirací pro hrady v pohádkách Walta Disneyho.

Hrad Bled – Slovinsko

Hrad Bled, nacházející se v blízkosti Lublaně, má ideální turistickou polohu. Tyčí se na skále v blízkosti jezera Bled, podle kterého je i pojmenován, přičemž ho obklopují Julské Alpy. Z hradeb si vychutnáte nádherný výhled na okolní přírodu. Kromě hradu za zmínku stojí i kostelík, který se nachází uprostřed jezera.

Bledské jezero i krásy, které se nacházejí v jeho blízkosti, jsou hlavním turistickým centrem i symbolem Slovinska. Tato pohádková lokalita je skvělou startovací destinací, pokud chcete objevovat další zákoutí země.

Zámek Segovia – Španělsko

Historie zámku Segovia se datuje od 12. století, ale archeologové se domnívají, že lokalita se využívala již několik desetiletí předtím. Segovia se nachází 100 kilometrů od Madridu a ve Španělsku je známý pod názvem Alcázar. Město se stejnojmenným názvem je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a turistům nabízí tři výjimečné atrakce – římské akvadukty, pohádkový hrad a vznešenou katedrálu.

Hrad Segovia je natolik známý, že okouzlil podobně jako Neuschwanstein filmové studio Walta Disneyho. Je to právě španělský hrad, který inspiroval siluetu loga světového filmového giganta. Nejkouzelnější zážitek můžete zažít během zimních měsíců, kdy je město zahaleno pod jemnou sněhovou přikrývkou.

Château de Chillon – Švýcarsko

Stejně jako slovinský Bled, i Château de Chillon je obklopen jezerem a chladnými vrchy. Jezero Ženeva a Švýcarské Alpy vytvářejí spolu s hradem nádhernou scenérii. Jeho historie se datuje od 12. století, přičemž si po mnoho let zachovává svou starobylou krásu.

Chillon má vše, co by správný pohádkový hrad měl mít – půvabné prostředí i příjemnou atmosféru. K jeho oblíbenosti přispěl i fakt, že Švýcarsko je samo o sobě pohádkovou krajinou. Navíc je Château de Chillon na seznamu nejnavštěvovanějších švýcarských historických památek.