Kolik stojí pivo ve Francii?

Kolik stojí pivo ve Francii? 1

Ve Francii se můžete setkat s mnoha kulinářskými pochoutkami, včetně vyhlášených vín a sýrů, které přitahují gurmány z celého světa. Avšak pokud se jedná o pivo, je dobré mít na paměti, že jeho cena je zde oproti jiným zemím, například České republice, poměrně vysoká.

Když se tedy vydáte do některé z francouzských hospůdek nebo restaurací s úmyslem prožít večer v duchu české pivní kultury, měli byste být připraveni na to, že za tuto zkušenost zaplatíte nemalé částky. Není neobvyklé, že cena za „malé“ pivo, což ve Francii obvykle znamená objem okolo 250 mililitrů, začíná na 2,20 eurech. Tato suma může být pro návštěvníky zvyklé na nižší ceny piva v jiných zemích překvapivá.

Zajímavý přírůstek mezi pivy ve Francii: Page24

Pokud si přejete objednat větší množství piva, musíte počítat s tím, že ceny rychle stoupají. Není neobvyklé, že za půllitr, který je v České republice standardním množstvím pro jedno pivo, zaplatíte ve Francii mezi 5 a 6 eury. To je cena, která může výrazně zasáhnout do vašeho rozpočtu, zvláště pokud plánujete večer strávený degustací různých druhů francouzských piv.

Ačkoliv jsou tyto ceny vysoké, je třeba mít na paměti, že Francie není primárně zemí piva. Zdejší hospody a restaurace se často specializují na víno a ostatní alkoholické nápoje, což může být jedním z důvodů, proč je pivo ceněno vyššími částkami. Navíc, vysoká cena může odrážet i fakt, že se jedná o importované nebo speciální druhy piv, které nejsou ve Francii běžně dostupné.