Chcete se cítit bezpečně? BMW nabízí svou verzi „atomového krytu“

Chcete se cítit bezpečně? BMW nabízí svou verzi "atomového krytu" 1

Prémiová automobilka BMW vytvořila pro své nejlepší zákazníky doslova obrněné auto, které je schopné odolat střelbě z AK-47 či menším granátem. Pokud nechcete polevit z luxusu a zároveň se chcete cítit v nebezpečných situacích bezpečně, máte z čeho vybírat. BMW X5 Security Plus 2015 bude vyrobeno z ocelové konstrukce a panelů, dostane modernizovaný podvozek, speciální brzdy a sadu elektronických systémů.

Všechna tato vylepšení se však podepsali pod zvýšenou hmotnost, o kterou se musí postarat speciální zesílená kola. Okna, jako nejzranitelnější místo obohatila speciální polykarbonátová vrstva, díky které odolají souvislé palbě. Vylepšení auta zajišťují stupeň krytí VR6, díky čemuž patří do stejné kategorie jako nedávno představený Mercedes-Benz S-Class. Jelikož auto nedokáže palbě odolávat donekonečna, pod kapotou se nachází 443 koňový twin-turbo V8 motor s objemem 4,4-litru, který zaručeně postačuje na rychlý únik.

Nejodolnější BMX X5 Security Plus bude představeno ruským oligarchům na Moskevském autosalonu, což sice vzhledem k politické situaci není velmi soucitné, každopádně to však je aktuální.