Chcete žít déle? Zaflirtujte si

Chcete žít déle? Zaflirtujte si 1

Podle lékařů, sexuologů, psychologů i sociologů flirtování prospívá zdraví. Dochází při něm k aktivaci mozkových center, které následně začnou zaplavovat tělo hormony štěstí.

Podle psychoterapeuta Michala Mináč se flirt spojuje s činnostmi, které vyvolávají pouze dobré pochody. „Smích, zdravý pocit sebevědomí či polibky známe asi nejvíce. Je dokázáno, že už jen představa těchto činností vyvolává zvýšenou produkci beta-endorfinů, které eliminují pocit bolesti, snižují krevní tlak a spalují přebytečné tuky.

Smích navíc zlepšuje činnost mozku a tak i pracovní výkon až o 40 procent. Pokud se při flirtování dobře zasmějeme, má to stejný účinek jako 15 minut cyklistiky. „A jak je to s polibky? „Polibek zlepšuje cirkulaci krve v pokožce, proto mají“ čerstvě „zamilované páry červeň v tvářích. Oxytocin, který se při něm uvolňuje, zase vyvolává pocit klidu a redukuje uvolňování stresového hormonu kortizolu.

Polibky navíc prokazatelně zmírňují pocit fyzické bolesti, stabilizují srdečně-cévní systém, protože adrenalin rozpumpuje krevní oběh a snižují hladinu cholesterolu. Navíc flirtování je jeden z nejlevnějších a nejrychlejších způsobů, jak si zvednout sebevědomí, „doplňuje MUDr. Michal Mináč.

Pokud máte chuť vyzkoušet si pozitiva flirtování, jste však nesmělí, můžete to zkusit například i přes internet. Vyhledejte si však bezpečnou stránku, která nabízí možnost seriózního seznámení se s vhodnými adepty. Kdoví, možná tak najdete nejen elektrizující rozptýlení, ale i pravou lásku.