Volta – levitující žárovka

Volta - levitující žárovka 1

Levitace v kombinaci s osvětlením

VOLTA byla pojmenována podle italského fyzika Alessandra Volty (1745-1827), průkopníka elektřiny uznávaného také jako vynálezce elektrické baterie. VOLTA je plovoucí žárovka, která elegantně levituje a otáčí se. Bezdrátová indukční technologie umožňuje LED žárovce vrhat teplé uklidňující světlo, zatímco visí ve vzduchu.

 

Přineste umění levitace k Vám domů

Zatímco většina žárovek je připevněna k patici, VOLTA je napájena pomocí indukce, magnetů a vzduchu, což Vám umožní osvětlit váš domov a nechat přitom plovoucí lampou v interiéru vyniknout. Díky jemnému rotačnímu efektu ve vzduchu téměř bez tření Vás může hypnotizovat a udržet v klidném duševním rozpoložení po celé hodiny.

 

Odolná žárovka s dlouhou životností

VOLTA byla vytvořena tak, aby vydržela. Je to vyztužená nerozbitná žárovka chráněná před rozbitím a prasknutím, přičemž její kontaktní vodiče jsou 10x silnější než u průměrné žárovky. (V případě rozbití má společnost k dispozici náhradní žárovky).

 

Úspora energie a nízká spotřeba energie

VOLTA používá bezdrátový napájecí modul, který je schopen přenášet jen tolik energie, aby se žárovka úplně rozsvítila. Nemusíte si tedy dělat starosti s prudkým nárůstem účtu za elektřinu, protože se jedná o nízkoenergetickou žárovku, která využívá energeticky účinné LED diody. Také můžete světlo vypnout a nechat žárovku se vnášet nonstop.

Volta - levitující žárovka 2

Jak levitující žárovka funguje?

Uvnitř dřevěné základny se ukrývá řada elektromagnetů a magnetická indukční nabíječka. Při spouštění žárovky na dřevěný blok slouží krajní elektromagnety k přitažení základny žárovky, zatímco vnitřní magnety vytvářejí odpuzující sílu. Právě to drží žárovku na místě a způsobuje, že se vznáší několik centimetrů nad blokem (základnou). Když je přijímač takto v dosahu patice žárovky, je schopen pomocí magnetické indukce zachytit elektrickou energii z nabíjecího bloku.

 

Klepnutím zapnete i vypnete

Žárovku VOLTA zapnete jednoduše tím, že klepnete na tlačítko na dřevěné základně. Světlo se rozsvítí nebo zhasne, aniž by to ovlivnilo levitaci. Citlivý dotykový senzor lampy místem, kde probíhá celá magie. Spínač VOLTA funguje bez námahy a hladce, jako byste se jen dotkli dřeva.

 

Jak to udělat, aby žárovka levitovala?

Uvedení první žárovky do provozu vyžaduje nejprve trpělivost a trochu praxe. Pokud používáte produkty magnetické levitace poprvé, možná to budete muset několikrát zkusit, než uspějete. Jakmile však jednou uspějete, bude to stále snazší a snazší.

  1. Umístěte základnu na rovný neželezný povrch a zapněte napájení připojením kabelu k základně a zapojením adaptéru do zásuvky.
  2. Držte žárovku oběma rukama. Začněte od středu základny 10 cm nad základnou a pomalu se přibližujte, dokud nebudete asi 2 cm nad základnou. U základny ucítíte odpuzující sílu.
  3. Jakmile ucítíte, že je žárovka ve vzduchu téměř vyrovnaná (nepadá dolů ani není tlačena nahoru), pomalu uvolněte sevření. Pokud se žárovka přisaje k základně, sejměte žárovku a postup od kroku 2 opakujte. V opačném případě jste uspěli a máte levitující žárovku!